Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Rekonstrukce operačních sálů v Náchodě se opozdí

Rekonstrukce operačních sálů v Náchodě se opozdí

Email Tisk PDF

nem1Rekonstrukce operačních sálů ortopedie v Oblastní nemocnici Náchod bude dokončena o několik týdnů později, než se původně předpokládalo. Na vině jsou dodatečné práce, se kterými se původně nepočítalo, a také zdržení při dodávce vzduchotechnických jednotek. Nový termín předání díla byl stanoven na 18. října.

"Dodavatel stavby nás požádal o změnu termínu dokončení z několika objektivních důvodů. Bylo nutné provést práce, s nimiž zadávací dokumentace nepočítala, ale po odkrytí konstrukcí jsme dospěli k nezbytnosti jejich provedení. Mezi ně patří například sanace železobetonu, tvorba nové podlahy, provedení cementového prostřiku a přeložky vzduchotechniky a elektroinstalace," vysvětlil radní pro investice Josef Dvořák.

Největší zdržení však způsobila změna dodavatele vzduchotechnických jednotek. U původně předpokládaného se doba realizace protnula s celozávodní dovolenou. Alternativní výrobek od jiného dodavatele pak musel projít schvalovacím procesem u projektanta.

"Stavební firma, která zakázku provádí, se nám písemně zavázala, že vyvine maximální úsilí pro dodržení nového termínu. Počítá mimo jiné se zavedením dvousměnného provozu i prací o víkendech," dodal Josef Dvořák.

Kolaudace je naplánována na 15. října. O tři dny později bude stavba předána a začne týdenní zkušební provoz, 26. říjen bude prvním operačním dnem. Zakázka tak bude mít zpoždění do tří týdnů. Vedení Oblastní nemocnice Náchod však počítá s tím, že všechny plánované operace budou provedeny v nejbližších možných náhradních termínech a celý skluz se tak podaří rychle dohnat. Celková hodnota zakázky je téměř 20,5 milionu korun včetně DPH.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře