Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko První týden uzavírek v Náchodě je za námi. Průjezd městem je snazší než loni

První týden uzavírek v Náchodě je za námi. Průjezd městem je snazší než loni

Email Tisk PDF
seznam článků
První týden uzavírek v Náchodě je za námi. Průjezd městem je snazší než loni
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kamiNáchodští policisté mají za sebou první týden rekonstrukce mezinárodní silnice 1/33, která vede téměř středem města, a s ní spojených uzavírek a objízdných tras. Podle policistů je průjezd městem snazší než v loňském roce.

Od pondělí 18. července 2016 do neděle 24. 7. 2016 se dopravní policisté prakticky nezastavili. Na dohledu nad řidiči s nimi spolupracovali policisté z cizinecké policie, krajského dopravního družstva, i pořádková policie jednotlivých dotčených obvodních oddělení v Náchodě, České Skalici a v Červeném Kostelci. Stejně tak se zapojila městské policie z Náchoda. Muži zákona průběžně kontrolovali uzavírku v Náchodě, částečný průjezd i objízdné trasy, vedoucí po okolních obcích Dolní Radechová, Horní Radechová, Červený Kostelec a dále obce, kde se zvýšila hustota silničního provozu, tj. například Červená Hora, Žernov, Zlič a Kramolna. Policejní hlídky si rozdělily úseky a desítky policistů se buď viditelně, nebo skrytě věnovaly kontrole jízdy řidičů.

Policisté se zaměřili zejména na kamiony, kterých zkontrolovali 500, žádný z těchto kamionů se neprovinil rychlou jízdou. Nutno však dodat, že do nástrah radarů spadlo okolo desítky osobních vozidel. Policisté se kromě denních hodin nadále více zaměří i na noční časy, neboť řidiči překračují nejvyšší povolenou rychlost na objízdných trasách hlavně po setmění.

"Samotné město Náchod, které ochromila uzavírka na Pražské ulici, průjezdná pouze ve směru na hranice, bylo možno v prvním týdnu projet podstatně snadněji než loni. Zvýšila se hustota provozu na Kladské ulici, kterou vede jedna z objízdných tras, menší komplikace přinášejí závory v Bělovsi. Vždy, když jsou spuštěné, tvoří se větší či menší kolony vozidel, které se ale po zvednutí brzy rozjedou. Jaká bude situace dál, ukáže pokračování rekonstrukce v navazujících etapách," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová a dodala:

"Intenzivně spolupracujeme s náchodskými strážníky městské policie, kteří se věnují hlavně trasám ve středu města. Od začátku uzavírky již přistihli okolo desítky řidičů nákladních vozidel, kteří nerespektovali zákazové značky. Každý z nich se za jízdu zákazem dočkal dvoutisícové sankce. Většího postihu se dostalo třem řidičům nákladních vozidel, kteří způsobili na objízdných trasách a v zákazech nehodu. Jednu nehodu řešili policisté v Červeném Kostelci, kde řidič kamionu urazil na křižovatce světelnou tabuli, druhou v Náchodě v Janáčkově ulici, kde řidič nákladním automobilem poškodil značku a třetí ve Dvořákově ulici, kde kamion při zatáčení poškodil stojící automobil."

Dohledu na objízdných trasách i uzavírkách se budou policisté věnovat i nadále, navíc do blízké budoucnosti chystají i dopravně bezpečnostní akce, kde je bude zajímat nejen, jakou rychlostí kamiony projíždějí, ale také uložení nákladu, technický stav i sociální předpisy v dopravě (povinné přestávky, doba jízdy aj.).

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře