Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Průjezd Náchodem je i nadále komplikovaný. Policie bude regulovat průjezd kamionů

Průjezd Náchodem je i nadále komplikovaný. Policie bude regulovat průjezd kamionů

Email Tisk PDF
seznam článků
Průjezd Náchodem je i nadále komplikovaný. Policie bude regulovat průjezd kamionů
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

na1Začátkem minulého týdne byla v rámci rekonstrukce okružní křižovatky u Čedoku v Náchodě převedena doprava na dokončenou část stavby. I nadále probíhá provoz v těchto místech kyvadlově, navíc je možné při průjezdu křižovatkou vjet pod již zprovozněný viadukt a pokračovat do další směrů na křižovatce u Slávie.

"Stavba svým rozměrem už v tuto chvíli skutečně poutá pozornost. Pravdou je, že od 2. etapy jsme si trochu slibovali zlepšení průjezdu Náchodem, ale první dny po tzv. překlopení dopravy na druhou část komunikace bohužel nasvědčují tomu, že dokud nebude kruhák v provozu kompletně, zásadně se během stavby moc nezmění. Fronty kamionů v odpolední dopravní špičce jsou naopak mnohdy větší než bývaly," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Aktuálně budeme muset přistoupit k již osvědčené spolupráci se státní policií a vjezd kamionů do Náchoda regulovat, aby nedocházelo ke kolapsu dopravy."

Kamiony je Policie ČR již od pátku 9. října připravena odklánět před Náchodem a dle aktuální situace je pouštět do centra města v intervalech.

"Jedním z důvodů, proč se provoz na hlavním tahu komplikuje, je složitější průjezd úsekem stavby, kdy právě kamiony jsou nuceny zpomalit svůj průjezd. Svůj vliv má na celou situaci i nárůst počtu nákladních vozidel, typický právě pro podzimní období," dodal starosta Jan Birke. Předpokládaný termín dokončení celé stavby okružní křižovatky u Čedoku v druhé polovině listopadu se nemění.

V druhé polovině října bude provedena avizovaná oprava úseku OK u Slávie. Další omezení při průjezdu Náchodem čeká řidiče v druhé polovině října. O víkendu 17. a 18. 10. 2015 (v případě nepříznivých klimatických podmínek v náhradním termínu 24. a 25. 10. 2015) bude v rámci reklamace opraven poškozený povrch okružní křižovatky u Slávie. I v těchto místech bude v uvedenou sobotu a neděli provoz řízen kyvadlově.

V této souvislosti vedení Náchoda žádá řidiče nákladních vozidel, aby v rámci možností našli jinou náhradní objízdnou trasu a využili případně i jiného hraničního přechodu, nejlépe se v následujících týdnech Náchodu úplně vyhnuli.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře