Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Prostranství Staroměstského hřbitova v Náchodě prošlo velkou změnou

Prostranství Staroměstského hřbitova v Náchodě prošlo velkou změnou

Email Tisk PDF
seznam článků
Prostranství Staroměstského hřbitova v Náchodě prošlo velkou změnou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

úpravy hřbitova 1Na Svátek zesnulých, lidově řečeno Dušičky, se náchodský hřbitov a jeho okolí připravoval již delší dobu. Velkou proměnou procházelo celé prostranství Staroměstského hřbitova a jeho bezprostředního okolí již od loňského roku. Nechyběly sadové úpravy, v rámci kterých byly odstraněny dřeviny ve velmi špatném zdravotním stavu a doplněna nová výsadba. Projekt sadových úprav za více než 660 tisíc korun byl spolufinancován z evropských zdrojů.

V období od letošního března do června byla na hřbitově provedena oprava centrální přístupové cesty ke kříži a na ni navazujících cest. Současně bylo v opravovaných úsecích provedeno nové odvodnění, opraveny rozvody vody a obnoveno veřejné osvětlení. V urnovém háji byla provedena opěrná zeď. Úpravy za více než 2 milióny korun provedla společnost Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o.

Na úpravy hřbitova navázala oprava komunikace v ulici Hřbitovní. V rámci této akce bylo v době vegetačního klidu provedeno kácení lipové aleje. Stromy na jedné straně rostly těsně vedle krajnice vozovky a na druhé straně přímo v chodníku. Zvláště podél hřbitovní zdi byl chodník průchodný pouze pro jednu osobu. Nepříznivý a místy až havarijní stav stromů vyžadoval bezodkladný zásah. Bez pokácení stromů a nového prostorového uspořádání bohužel nebylo možné plánovanou rekonstrukci komunikace provést.

Stavební úpravy komunikace byly zahájeny v červnu 2015, kdy byly odstraněny pařezy pokácených stromů. V červenci pak provedla společnost Vodovody a kanalizace Náchod, a. s., stavbu jednotné kanalizace a následně od srpna pokračovalo Město Náchod rekonstrukcí místní komunikace, která byla dokončena 23. října 2015. V těchto dnech je prováděna náhradní výsadba jednostranné aleje, která akceptuje vhodné podmínky pro růst stromů a zároveň prostorové požadavky na řešení komunikace. Zhotovitelem stavebních úprav komunikace za bezmála 3,4 mil. korun je společnost Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře