Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Pro příští období jsou ve zdravotnictví pro kraj prioritami nemocnice v Jičíně, Trutnově i Náchodě

Pro příští období jsou ve zdravotnictví pro kraj prioritami nemocnice v Jičíně, Trutnově i Náchodě

Email Tisk PDF
seznam článků
Pro příští období jsou ve zdravotnictví pro kraj prioritami nemocnice v Jičíně, Trutnově i Náchodě
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

nem1Projekty na rekonstrukci jičínské a trutnovské nemocnice i na modernizaci zdravotnického vybavení náchodské nemocnice. To jsou stěžejní cíle Královéhradeckého kraje v oblasti zdravotnictví pro nadcházející programové období. Materiál, který určuje priority krajského zdravotnictví na roky 2014 – 2020 a nabízí tak možnosti řešení problémů krajských nemocnic, schválila Rada Královéhradeckého kraje.

Základem materiálu priorit zdravotnictví jsou tři nemocnice, jejichž ambulantní a lůžková kapacita je v rámci Královéhradeckého kraje nenahraditelná. "Jedná se o nemocnice v Jičíně, Trutnově a Náchodě. Všechna tři zařízení mají přímou návaznost se zpětnou vazbou na superspecializovanou péči, kterou zajišťují Fakultní nemocnice v Hradci Králové, případně pražské fakultní nemocnice, IKEM a Nemocnice na Homolce," říká náměstek hejtmana a radní pro oblast evropských grantů a dotací Otakar Ruml.

Jičínskou nemocnici čeká kompletní rekonstrukce jednoho pavilonu s lůžkovou onkologií, ambulancí onkologie, onkologickým stacionářem, konsolidace všech oddělení laboratorního komplementu (biochemie, hematologie, mikrobiologie) včetně nového laboratorního diagnostického vybavení. Celková investice se odhaduje na 300 milionů korun. "Pro jičínskou nemocnici je fakt, že se vedení kraje rozhodlo její situaci řešit a zařadilo tak projekt rekonstrukce do nastávajícího období, velmi významný. Dalšími kroky bude vypracování projektové dokumentace ve všech stupních, kterou bychom mohli soutěžit hned z kraje roku 2015," říká radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Kraj bude investovat i do trutnovské nemocnice. Předmětem investic bude kompletní výměna nemocničního informačního systému NIS, databázového systému PACS, přímá digitalizace RTG a stejně jako v případě jičínské nemocnice, konsolidace všech oddělení laboratorního komplementu (biochemie, hematologie, mikrobiologie) včetně nového laboratorního diagnostického vybavení. "Zde se plánované investice pohybují okolo 250 milionů korun, z čehož by mohlo jít 150 milionů korun z evropských zdrojů," upřesňuje náměstek Ruml.

I v případně trutnovské nemocnice musí být vypracována projektová dokumentace ve všech stupních. "Vítěz zakázky na projektovou dokumentaci trutnovské nemocnice by mohl být znám na jaře roku 2015," doplňuje radní Dvořák.

Na evropské peníze by měla dosáhnout i náchodská nemocnice, kde v současné době probíhá rekonstrukce s plánovanou investicí asi za miliardu korun. Z evropských zdrojů by se pak na modernizaci zdravotnického vybavení mohlo čerpat až 300 milionů korun.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře