Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Prezident v Červeném Kostelci besedoval se zaměstnavatelem, představiteli města, zaměstnanci i občany

Prezident v Červeném Kostelci besedoval se zaměstnavatelem, představiteli města, zaměstnanci i občany

Email Tisk PDF
seznam článků
Prezident v Červeném Kostelci besedoval se zaměstnavatelem, představiteli města, zaměstnanci i občany
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

dsc 8957V rámci oficiální návštěvy prezidenta republiky v Královéhradeckém kraji byla také naplánována zastávka Miloše Zemana v Červeném Kostelci. Ten navštívil město už v roce 2014. Při první návštěvě ale zavítal pouze do Hospice Anežky České, kde poklepal na základní kámen pro výstavbu Mobilního hospice Anežky České. Tentokrát ale věnoval převážný čas pobytu v Červeném Kostelci besedování, a to jak s čelnými představiteli firem a vedení města, tak i se zaměstnanci největšího zaměstnavatele ve městě a s občany města.

V dopoledních hodinách zavítala hlava státu do firmy Saar Gummi Czech, která je největším výrobcem těsnění pro evropský automobilový trh. Na setkání s vedením společnosti se Miloš Zeman seznámil nejen s vyráběným sortimentem, ale i s tím, jak se společnosti daří na konkurencí nabitém trhu, a s hospodářskými výsledky. Na připravené části karosérie si také prohlédl konkrétní podobu těsnění.

Další kroky zavedly prezidenta do jídelny, kde dostali prostor k diskusi zaměstnanci společnosti. Mezi dotazy padla i otázka, zda má prezident přehled o čínských investicích v republice. Bylo to zřejmě v souvislosti s tím, že i červenokostelecká firma je v čínských rukách.

Zaměstnance ale zajímalo i to, jaký má názor prezident na uvalení cla do USA, které nový americký prezident připravuje. Bylo to v souvislosti s tím, že největší letošní investice koncernu Saar Gummi je směřována do Mexika, a tím bude její odbyt znevýhodněn. Na to Miloš Zeman reagoval s tím, že s uvalením cla rovněž nesouhlasí, jelikož se tím omezí konkurence a klesne i produktivita práce.

Zaměstnance zajímalo i to, zda se připravuje nějaká pobídka, která by udržela lékaře před odchodem do ciziny či jaký bude další postoj k přijímání migrantů, kteří podle tazatele přínosem pro ekonomiku nebudou, jelikož se prý těžko zapojí do pracovního procesu.

Na odlehčení došlo i na dotaz, jak se Miloši Zemanovi jezdilo na běžkách. Na to odpověděl, že to nebylo nic moc a jistější si byl na nohách s trekovými hůlkami.

Po obědě čekala na prezidenta ještě další část návštěvy Červeného Kostelce, a to na radnici města. Před budovou Miloše Zemana přivítal starosta Rostislav Petrák, v jehož doprovodu se všichni přemístili do výstavní síně městského úřadu, kde bylo připraveno setkání a beseda s představiteli města, zastupiteli a zástupci neziskových organizací.

"Byla to zajímavá zkušenost. Je pozitivní, že prezident jezdí po republice a setkává se s občany. I když se v některých případech můžeme názorově lišit, tak je to velice inteligentní člověk, který je ochoten naslouchat a o daných problémech debatovat. Návštěva byla dobrá i pro samotný Červený Kostelec. Je dobré pro každé město, když je o něm slyšet v pozitivní rovině. Jsem rád, že prezident navštívil i průmyslovou zónu a jednu z největších firem ve městě," zhodnotil setkání starosta Rostislav Petrák.

Poslední část návštěvy prezidenta ČR čekala u Divadla J. K. Tyla, kde z pódia besedoval s obyvateli města. Občané se do pokládání otázek moc nehrnuli, tak se Miloš Zeman pokusil odpovědět na transparent, který vyčníval z hrstky jedinců postávajících s červenými kartami v davu lidí. Týkalo se to migrantů a co s nimi. Na to Miloš Zeman odpověděl, že stále zastává názor, že všechny problémy by se měly řešit v místech, kde vznikají a ne následně, až vypukne vlna migrací.

Dotazy padaly především z řad dětí. Ty zajímalo, jaké to je být prezidentem a jestli to Miloše Zemana baví.

Na závěr se prezident podepsal ještě do pamětní knihy města a neopomněl zmínit, že pero vrací. Odekoroval také prezidentskou stuhou prapor města, rozloučil se s občany i vedením města a odjel na další místo oficiální návštěvy.

Foto Jiří Mach, Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře