Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Předsedou představenstva Oblastní nemocnice Náchod se stal ing. Zbyněk Chotěborský

Předsedou představenstva Oblastní nemocnice Náchod se stal ing. Zbyněk Chotěborský

Email Tisk PDF

nemPředsedou představenstva Oblastní nemocnice Náchod (ONN) jmenoval k 1. listopadu 2014 předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Jiří Skřivánek Zbyňka Chotěborského. Od července letošního roku působil inženýr Chotěborský ve společnosti jako výkonný předseda představenstva ONN.

"Jmenování inženýra Chotěborského bylo v souladu s doporučením výběrové komise," říká předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Jiří Skřivánek. "Byť jde o mladého člověka, tak jeho zkušenosti v ekonomické sféře i manažerské dovednosti jsou dokladem kompetentnosti vést takto velkou společnost, jakou bezpochyby Oblastní nemocnice Náchod je," dodává Jiří Skřivánek.

"Do výběrového řízení bych se nepřihlásil, kdybych neměl co nabídnout," uvádí Zbyněk Chotěborský. "V oblasti ekonomiky zdravotnictví se pohybuji téměř od doby ukončení studií na vysoké škole ekonomické v Praze. I když se většina nemocnic v současné době nachází v nelehké finanční situaci, není péče o pacienta spojená pouze a jenom s ekonomickou stránkou. Klienti se musí v nemocnici cítit bezpečně, musí mít důvěru v nabízenou péči a v personál, který o ně pečuje. Proto si myslím, že zlepšování vzájemné komunikace je z dalších důležitých cílů mého působení v náchodské nemocnici," dodává Chotěborský.

Sedmičlenná komise vybírala ze sedmi uchazečů. Posuzovala nejen manažerské výsledky z minulých let, znalost oblasti zdravotnictví a zdravotních pojišťoven, ale i ekonomické, finanční a rozpočtové povědomí.

Zbyněk Chotěborský pracoval jako controller ve Fakultní nemocnici Na Bulovce i ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Poté zastával funkci manažera projektu na II. Lékařské fakultě University Karlovy a od července 2006 působil jako ekonomický náměstek ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře