Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek navštívil Náchod

Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek navštívil Náchod

Email Tisk PDF
seznam článků
Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek navštívil Náchod
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

hasek1V rámci své návštěvy Královéhradeckého kraje ve středu zavítal do Náchoda předseda Asociace krajů České republiky a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. V obřadní síni náchodské radnice ho přivítal starosta města Jan Birke a místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová.

Podle informace náchodské tiskové mluvčí Niny Adlof předseda Asociace krajů ČR nebyl v Náchodě poprvé. Jak prý sám uvedl, toto místo je pro něj více než symbolické, protože před téměř třemi lety byl právě v těchto prostorách zvolen do čela Asociace.

Starosta se svými kolegy informoval Michala Haška o dobré ekonomické kondici, kterou nyní město Náchod má. Právě probíhající práce na investičních akcích jsou toho důkazem na každém kroku. "Dovolím si využít této příležitosti, abych vám, pane předsedo, osobně poděkoval za pomoc a podporu, kterou jste mně a mým kolegům poskytl v řešení dopravní problematiky ve městě, kdy jste mi pomohl s jednáním s několika ministry dopravy. Díky tomu se podařilo za tři roky provést řadu pozitivních změn přímo v centru města, další již brzy plánujeme v podobě úprav kruhových objezdů," uvedl starosta Jan Birke. 

Starosta a místostarostové se také pochlubili zahájením výstavby nového autobusového terminálu a celou řadou dalších investičních akcí, které se intenzivně připravují jako např. propojení ulic Janáčkova a Poštovní, které významně ulehčí dopravě ve městě. Pracovního oběda, který následoval, se zúčastnili také radní města Náchoda Aleš Cabicar a Karel Petránek. Mezi diskutovanými tématy nechyběla problematika nepřizpůsobivých občanů a systém dávek, výše příspěvku na přenesený výkon státní správy, ale také správa městských lesů. Město Náchod je vlastníkem více než 800 ha lesů, což panu předsedovi podrobně přiblížil ředitel Lesů města Náchoda a zastupitel Josef Hašek. Oběda se zúčastnil i starosta Jaroměře Jiří Klepsa. Ten si posteskl nad složitostí situace kolem řešení problematiky spadlého mostu při letošních povodních a požádal Michala Haška o pomoc v této věci.

"Jsem rád, že mohu navštívit svého osobního přítele a přihlížet tomu, jak se městu Náchod pod jeho vedením dobře daří. Pokud jsem alespoň někdy v minulosti mohl přiložit ruku k dílu, jsem tomu rád," komentoval návštěvu Michal Hašek.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře