Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. září uzavřen

Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. září uzavřen

Email Tisk PDF
seznam článků
Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. září uzavřen
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

pr1Již delší dobu se v Náchodě vedou diskuze o enormním zájmu o čepování známé běloveské kyselky Ida v prameníku, který byl v roce 2011 obnoven. Je pravdou, že stávající množství odběrných míst mnohdy nestačí pokrýt zájem a potřeby tak velkého množství návštěvníků, často vznikají velké fronty, a bohužel v důsledku toho dochází i ke kolizním situacím. Ani parkování v bezprostřední blízkosti prameníku neodpovídá počtu zájemců o minerálku.

Proto náchodští radní hledali lepší řešení a v červenci letošního roku schválili záměr provedení nového prameníku a nových vrtů minerální vody v Náchodě Bělovsi. "Součástí bude vybudování nového stáčecího místa a pítka pro veřejnost," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

"Připravujeme novou výstavbu s kolonádou a prameništěm v prostoru Malých (či Starých) lázní v Bělovsi. Zde by měl v příštím roce vyrůst areál s rekonstruovaným posledním zbytkem původních lázní – tj. domku s věžičkou, kde by mohlo být letní občerstvení s terasou. Na domek bude navazovat kolonáda s umístěním nového prameníku. Bude sem zavedena minerální voda z nových vrtů," uvedl místostarosta a dodal: "Nebude chybět ani dostatečně velké parkoviště u staré hasičské zbrojnice v těsném sousedství."

Protože stávající technologie slouží již řadu let, je pro vybudování nového prameníku nutné provést její rozsáhlé obnovení včetně zkvalitnění čerpání vody. S tím souvisí nutná odstávka stávajícího prameníku v následujích týdnech. Vedení Náchoda se proto omlouvá všem návštěvníkům, že od soboty 26. září 2015 nebude prameník v Bělovsi přístupný.

Přesný termín znovuzprovoznění prameníku v těchto dnech ještě není známý. Jakmile budou podrobnější informace, kdy bude znovu možné čepovat oblíbenou Idu, termín zveřejníme.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře