Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté zadrželi mladíka, který utekl od varny v Náchodě, další vyšetřování bude sledovat z vazby

Policisté zadrželi mladíka, který utekl od varny v Náchodě, další vyšetřování bude sledovat z vazby

Email Tisk PDF

dsc dscdcdsPolicistům se v neděli podařilo zadržet muže, který utekl z bytu těsně po výbuchu. Po ošetření ve zdravotnickém zařízení jej umístili do policejní cely a případ dále vyšetřují. S tímto mužem ve věku 28 let, společně se ženou ve věku 35 let, která byla v době exloze v bytě také přítomna, policisté zahájili trestní řízení.

"V současné době je viní ze spáchání trestných činů obecného ohrožení z nedbalosti a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za které jim aktuálně hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Z vyšetřování dále vyplynulo, že muž se do bytu nastěhoval nedávno a ve výrobě pervitinu byl vlastně nováčkem. Na základě dosud zjištěných skutečností policejní vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na mužovo vzetí do vazby, a na vazebním zasedání náchodského okresního soudu jej soudce potvrdil. Další průběh vyšetřování bude muž absolvovat za branami vazební věznice, žena bude dále stíhána na svobodě," uvedla tisková policejní mluvčí por. Mgr. Eva Prachařová.

Podle dosud zjištěných skutečností v bytě v Náchodě explodovala varna při výrobě pervitinu. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti v jednočinném souběhu s přečinem nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a vše dále vyšetřují.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře