Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Email Tisk PDF

CSV minulých dnech prováděla hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zájmovém zboží – omamných a psychotropních látkách a jejich prekurzorech, lihu a lihovinách, tabáku a tabákových výrobcích či minerálních olejích. V jejich síti uvízl také osobní automobil Volkswagen Passat s francouzskou registrační značkou. Ve vozidle cestoval muž a dvě ženy. Celníci celou osádku vozidla na základě předložených osobních dokladů ztotožnili.

"Prostřednictvím operačního centra bezprostředně poté zjistili, že je po pětadvacetiletém řidiči rumunské státní příslušnosti vyhlášeno celostátní pátrání. Bezodkladně proto provedli bezpečnostní prohlídku na držení střelné nebo sečné zbraně, omezili jeho svobodný pohyb přiložením služebních pout a zkontaktovali policisty, které požádali o jeho převzetí," sdělila tisková mluvčí královéhradeckých celníků por. Jitka Fajstavrová.

"Policejní hlídka po ověření cizincovy totožnosti převzala zadrženého muže a eskortovala jej na obvodní oddělení v Náchodě, kde ho umístila do policejní cely. Souhlas se zadržením pětadvacetiletého cizince vydal v červnu 2018 státní zástupce z Karviné pro důvodné podezření z páchání majetkové činnosti na území České republiky. Po provedení nezbytných služebních úkonů byl muž následujícího dne převezen do vazební věznice v Hradci Králové a odtud byl předán severomoravským policistům k dalšímu řízení. Za přečin krádeže mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, trest peněžitý nebo trest propadnutí věci. Jako cizinci mu také hrozí trest vyhoštění z území České republiky," dodala tisková policejní mluvčí por. Mgr. Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře