Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté objasnili sérii vloupání do rodinných domů na Náchodsku

Policisté objasnili sérii vloupání do rodinných domů na Náchodsku

Email Tisk PDF
seznam článků
Policisté objasnili sérii vloupání do rodinných domů na Náchodsku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

IMG 6207V těchto dnech policisté z kriminální služby a vyšetřování v Náchodě završili pátrání po pachateli série vloupání do rodinných domů v okolí Náchoda, po němž od konce loňského roku pásli policisté z několika místních obvodních oddělení i kriminální služby. Muži ve věku 30 let z Mělnicka kladou za vinu, že v době od prosince 2017 do současné neoprávněně vnikl a kradl v nejméně šesti rodinných domech v obcích Vysokov a Provodov-Šonov.

"Ovšem jeho poslední výprava za majetkem druhých v pátek 23. února 2018 mu však štěstí nepřinesla. Jakmile na linku 158 přijali policisté oznámení, že v Šonově byl opět vykraden dům, neváhali ani vteřinu a rozhodili policejní sítě. Z dřívějšího vyšetřování měli nastudovaný pohyb a zvyklosti pachatele, takže si pro nezvaného návštěvníka dojeli, ještě než mohl opět zmizet. Muž, kterého zadrželi na peróně jednoho místního nádraží i s věcmi z posledního vloupání, se po převozu na služebnu při výslechu přiznal i k dalším pěti vloupáním "do série" a policistům už jen potvrdil, že lapli toho pravého. Zajímavé ovšem bylo, že za lupem na Náchodsko muž přijížděl až z Mělnicka. To však vysvětlil záhy sám, místní kraj prý poznal jako mladistvý při svém pobytu ve výchovném zařízení a zalíbilo se mu tady. Svou náklonnost však kraji a hlavně místním lidem projevil, mírně řečeno, "po svém", uvedla k případu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kriminalisté proti muži zahájili trestní stíhání pro přečiny porušování domovní svobody a několikanásobné krádeže vloupáním, spáchané pokračováním, při nichž způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 306 500 korun. Muže zajímaly hlavně peníze, cennosti a snadno zpeněžitelné předměty jako mince apod. Některé z odcizených věcí se podařilo kriminalistům zajistit, jednalo se o peníze, známky, mince nebo historické vláčky, ty poputují zpět k majitelům. Nenechavému Středočechovi hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let nebo trest peněžitý.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře