Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté o víkendu na Náchodsku řešili sedm dopravních nehod

Policisté o víkendu na Náchodsku řešili sedm dopravních nehod

Email Tisk PDF

policieSedm dopravních nehod řešili během uplynulého víknedu náchodští policisté. Největší starosti dělaly řidičům odhady vzdálenosti a celkové podcenění situace na silnici.

Stažené závory uvěznily náklaďák

V pasti se na okamžik v pátek 27. listopadu 2015 ocitl 53letý řidič nákladního vozidla Mitsubishi na železničním přejezdu v Bohuslavicích, kterého uvěznily závory v kolejišti. Řidič totiž vjel na přejezd v době, kdy už zněl zvuk zvonku zabezpečovacích zařízení. Aby nezůstal v kolejišti a nestřetl se s vlakem, zařadil zpátečku a z přejezdu vycouval. Přitom ulomil jednu ze závor. Hmotná škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. Žádné další poškození už nikomu nevzniklo. Dechová zkouška dopadla negativně, přivolaná dopravní policie s řidičem vyřešila nehodu na místě uložením blokové pokuty ve výši 300 korun. Duchapřítomná reakce řidiče nakonec vysvobodila z nebezpečné pasti, policisté však znovu upozorňují, aby všichni řidiči respektovali výstražná zvuková a světelná znamení. Srážka jiného dopravního prostředku s vlakem může skončit pro některé z účastníků fatálními následky.

"Druhá páteční nehoda byla zvířecí klasikou. Na silnici vběhla pod kola osobního vozu VW v pět hodin odpoledne, tedy již za tmy, srna, řidič do ní narazil, po srážce srna odběhla do tmy. Řidič naštěstí skončil nezraněn, jen na automobilu mu vznikla škodu 40 tisíc korun," popsala další nehodi tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Vysoká rychlost a zmatkaření

Dopravní policisté hledají pachatele poškození oplocení rodinného domu v Dolní Radechové. Kdosi neznámý s vozidlem typu SUV, stříbrné barvy naboural do plotu a odjel bez nahlášení nehody.

"Manévrování v jízdních pruzích příliš dobře nevyřešil cizinec v osobním automobilu Opel Corsa na obchvatu České Skalice. Nejprve řidič najel do odbočovacího pruhu k obci, poté se rozmyslel a vrátil se do zpět do průběžného. Jenže tuto "myšku" za ním jedoucí řidič v Mercedesu nečekal a naboural do zadní části jeho vozu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, požití alkoholu bylo u obou řidičů vyloučeno dechovou zkouškou. Dopravní nehodu policisté dále vyšetřují," pokračovala ve výčtu nehod Eva Prachařová.

Vážné zranění i alkohol

Těžké zranění utrpěla cyklistka na jízdním kole, která jela v časných ranních hodinách po silnici od Náchoda na centrum v Hronově. Řidič osobního vozu Renault Clio směřující od vlakového nádraží pravděpodobně nedal cyklistce na hlavní silnici přednost a vjel do její jízdní dráhy. Při střetu kola s automobilem a následném pádu utrpěla cyklistka těžké zranění, s ním byla transportována na ošetření do nemocnice v Náchodě. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu u obou účastníků, nehoda je nadále v šetření dopravní policie.

Špatný odhad měla řidička Renaultu Laguna v Jaroměři, které objížděla stojící vůz s otevřenými levými dveřmi. Při objíždění do dveří narazila zpětným zrcátkem a otevřené dveře vzápětí uštědřily ránu řidiči zaparkovaného vozu, který zrovna vyndával z vozu ven své dítě. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, dechová zkouška neprokázala alkohol. Neobratná řidička zaplatila na místě pokutu ve výši 500 korun.

"Alkohol zcela ovládl ruce a nohy řidiče osobního vozu Fiat Stilo v Červeném Kostelci, který krátce před devátou večer usedl za volant a na sněhovém poprašku nezvládl řízení. Na křižovatce silnice 17. listopadu a Gen. Kratochvíla vylétl mimo silnici a vyvrátil sloup veřejného osvětlení. Pak odjel domů aniž by nehodu ohlásil. Nevšiml si však, že mu na místě nehody upadla tabulka s registrační značkou. Pro policisty bylo tedy pátrání po neznámém řidiči tentokrát velice snadné. Dopadený řidič se ani moc nedivil, a následně ani policisté, při dechové zkoušce totiž motorista nadýchal přes dvě promile alkoholu. Nehodu policie nadále vyšetřuje," dodala Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře