Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policie vyšetřovala dvě nehody s podnapilými cyklisty

Policie vyšetřovala dvě nehody s podnapilými cyklisty

Email Tisk PDF

cyklista-a-policistaPřestože o tom, alkohol nepatří ani za volant ani za řídítka, bylo už vyslovena spousta slov a mnoho lidí na nerespektování tohoto ustanovení zákona doplatilo svým zdravím či životem, přesto se najdou vždy znovu další, kteří pokoušejí osud. Ke dvěma dopravním nehodám cyklistů, kteří působností alkoholu a zemské přitažlivosti skončili se zraněními v příkopu a na vozovce, vyjížděli ve středu náchodští dopravní policisté.

"Krátce po šesté ráno se nepodařilo dojet do cíle 30letému cyklistovi na Jaroměřsku. I takhle brzo po ránu už měl slušnou hladinku, a tak jízdu na svém kole Opus ne zcela zvládl. U firmy Karsit vjel vpravo na krajnici a následně až do příkopu, kde i s kolem upadl. Vozidlem rychlé záchranné pomoci byl převezen do nemocnice, kde byl hospitalizován. Při dechové zkoušce mu přístroj ukázal nejprve 1,23 a pak 1,02 promile alkoholu," uvedla jeden z případů tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Druhý nevydařený cyklistův přesun vyjeli prošetřit v odpoledních hodinách do Nahořan. Ani tady se cyklista nezdráhal sednout na kolo a pohybovat se po silnici s více než 1 promile alkoholu. Chvilku po třetí hodině 40letý cyklista na kole Olpran tak při průjezdu křižovatkou skončil na asfaltu v protisměrné části vozovky. Při nehodě se zranil a byl vozidlem rychlé záchranné pomoci převezen do nemocnice na ošetření. Tento jezdec nadýchal nejprve 1,69 a při opakované zkoušce 1,62 promile alkoholu.

"Obě nehody jsou v šetření dopravní policie. Kromě škod, které si způsobili sami cyklisté se sice nikomu dalšímu nic nestalo, přesto však musí počítat s postihem za to, že sedli na jízdní kolo "pod vlivem". Oběma jim nyní hrozí peněžitý trest od 2 500 do 20 tisíc korun," dodala Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře