Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policie v Náchodě se zaměří na řízení dopravy ve špičkách, v krajních případech bude odstavovat kamiony

Policie v Náchodě se zaměří na řízení dopravy ve špičkách, v krajních případech bude odstavovat kamiony

Email Tisk PDF

5618Se zahájením školního roku se opět zvýšil provoz vozidel, a to zejména kamionů, na průjezdu Náchodem. Spediční firmy zatím na opakované výzvy, aby volily pro nákladní vozidla jinou trasu po dobu oprav průtahu, bohužel nereagují.

"V odpoledních dopravních špičkách pak často dochází ke kolizím a doprava ve městě mnohdy kolabuje, proto jsem inicioval společné jednání státní a městské policie k navržení možných opatření, která by mohla situaci zmírnit," uvedl starosta Jan Birke a dodal, že dopravní situace je vždy složitější v závěru pracovního týdne, především ve čtvrtek a v pátek.

V pátek dopoledne se uskutečnilo v budově územního odboru Policie ČR společné jednání zástupců státní policie pod vedením vedoucího plk. Mgr. Radka Bohuslava a Městské policie Náchod pod vedením velitele Bc. Petra Valici.

Navrženy byly dvě varianty:
1. řízení křižovatek – okružní křižovatky OK u Slávie, Českoskalická x Dobenínská (odbočka na Nové Město nad Metují), Pražská x Českoskalická (u hotelu Hynek) a Pražská x Bílkova (u mlýna) – koordinovaně hlídky státní i městské policie
2. odstavování kamionů v pravém stoupacím pruhu na Vysokov

Policisté budou situaci monitorovat již od následující středy 20. září 2017 a v případě, že se doprava ve městě zkomplikuje, přistoupí k navrženým opatřením. "Jako první se budeme snažit dopravu vyřešit řízením křižovatek. Předpokládáme, že situace bude komplikovanější zpravidla ve čtvrtek a v pátek, před nadcházejícím víkendem," uvedl vedoucí územního odboru Policie ČR Náchod plk. Mgr. Radek Bohuslav a dodal: "Při realizaci těchto opatření bychom chtěli všechny motoristy vyzvat k maximální vstřícnosti a ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu."

Navržená opatření budou realizována během celého podzimu až do dokončení rekonstrukce průtahu, tj. cca do poloviny listopadu 2017.

Foto a zdroj www.mestonachod.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře