Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policejní kontrola odhalila marihuanu

Policejní kontrola odhalila marihuanu

Email Tisk PDF

nocni-silniceZ řízení pod vlivem návykové látky a z přechovávání omamných a psychotropních látek se bude muset zodpovídat 23letý mladík z Náchoda, kterého koncem ledna letošního roku v pondělí 27. 1. 2014 zastavila policejní hlídka v nočních ulicích města.

"Policisté zastavili osobní automobil VW Passat ke kontrole poté, co poněkud riskantně projel noční ulicí proti policejnímu vozu, ačkoli terén a viditelnost z hlediska bezpečnosti napovídaly spíše klidnější jízdě. Policejní hlídka službní vůz hned otočila a vydala se za nočním jezdcem, kterého dostihla a zastavila. Policisté mladého řidiče za volantem vyzvali k orientační dechové zkoušce na alkohol a k testu na jiné návykové látky. Test Drugwipe jim ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin a cannabiniody. Kontrolou zavazadlového prostoru dále policisté objevili v řidičově batohu dvě plastové krabičky s obsahem sušiny konopí a neznámých hub. Ještě na místě kontroly sám mladík připustil, že v uplynulých několika hodinách před jízdou kouřil marihuanu. Řidič proto musel na místě odevzdat svůj řidičský průkaz i podezřelé látky. Ty následně putovaly k odborné expertize na specializované policjení pracoviště," popsala zásah tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

V těchto dnech výsledky odborného zkoumání potvrdily, že mladík v plastových krabičkách měl skutečně u sebe marihuanu s obsahem THC, na jejíž pěstování ani přechovávání neměl žádné povolení.

Pro přečin přechovávání nedovolených látek a jízdě pod jejich vlivem mu nyní hrozí až roční trest odnětí svobody, až dvouletý zákaz řízení a peněžitý trest.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře