Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policejní hlídka na člunu kontrolovala přehradní nádrž Rozkoš

Policejní hlídka na člunu kontrolovala přehradní nádrž Rozkoš

Email Tisk PDF

clunUplynulého víkendu vyjela dvoučlenná policejní hlídka policistů z OOP Česká Skalice se služebním člunem na vodní plochu přehradní nádrže Rozkoš. Policisté, kteří mají kotviště na větší části nádrže poblíž jachetního klubu, v sezóně, zejména v horkých letních dnech vyjíždějí na vodní hladinu ke kontrolám.

"Tento rok jim přibyly povinnosti, kontrolují nejen malá plavidla, která na Rozkoši měla povolenou plavbu, ale také vodní skútry, které od letošního dubna nově mohou na přehradní nádrž. S sebou policisté vozí i brašnu první pomoci, v níž nechybí základní zdravotní materiál, aby v případě potřeby mohli poskytnout první pomoc," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kousek od kotviště nejprve člun opatrně objel rybářské sádky, potom muži zákona trochu přidají na rychlosti a kloužou doprostřed vodní hladiny. Cestou však stále sledují, zda nejsou poblíž nějaká menší plavidla, lehátka nebo plavci. Při obhlídce vodní hladiny tentokrát policisté zkontrolovali jeden vodní skútr. Ačkoli nový zákon zahrnující pohyb skútrů na vodních plochách platí pouze krátce, v minulých dnech už musela policejní hlídka poblíž břehů přehradní nádrže zasahovat a jezdcům vysvětlit, jaká že to platí pravidla, týkající se akrobatických kousků, rychlosti a pohybu ve vymezených zónách. Tentokrát měl ale majitel skútru vše v pořádku a ani jeho jízda nepřekračovala novým zákonem stanovené předpisy.

"Policejní člun na Rozkoši ale nevyjíždí pouze kontrolovat plavidla, každoročně policisté zasahují i při záchraně plavců a lidí plavících se člunech. V loňském roce například policejní člun přitahoval na břeh skoro zprostřed nádrže převrácenou loďku a dva zoufale se jí držící plavce. Smutnou připomínkou je potom fakt, že na Rozkoši každoročně zmizí pod hladinou několik lidí, kteří přecenili své síly, šli se vykoupat pod vlivem alkoholu nebo je stihl nějaký zdravotní problém," řekla Eva Prachařová.

V letošním roce policisté služebním člunem k žádným případům ještě vyjíždět nemuseli, ale vloni poskytovali pomoc tonoucím hned několikrát, k utonulým vyjížděli třikrát.

Tento rok, vzhledem k velké oblibě Východočeského moře, jak se Rozkoši někdy přezdívá, a k většímu množství plavidel na hladině, plánují na kontroly vodní plochy jezdit častěji.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře