Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Podle policistů přišel rok 2014 na Náchodsku celkem spořádaně

Podle policistů přišel rok 2014 na Náchodsku celkem spořádaně

Email Tisk PDF

policeŽádné vypjaté zákroky ani zásahy u vážných dopravních nehod na přelomu roku 2013/2014 tentokrát na policisty náchodského regionu nečekaly. Policejní hlídky zasahovaly u menších domácích i sousedských neshod, padla i rána půllitrem, která skončila v přestupkovém řízení. Dopravní policisté vyjížděli na Silvestra ke třem nehodám.

"Dvě odpolední dopravní nehody společně s vlhkým počasím způsobila nepozornost řidičů a podcenění vlastností kostek na silnici. Na vydlážděný povrch už není většina řidičů zvyklá, takže klouzání na mokrých kostkách v klesání od Josefova na Jaroměř překvapilo hned dva motoristy po třinácté hodině posledního dne roku 2013. Nejprve řidič (22 let) Škody Felicie nepřizpůsobil rychlost vozu stavu a povaze vozovky a s autem doklouzal až do zábradlí na mostě přes řeku Metuji. Kromě hmotné škody 45 tisíc korun na vozidle však nehoda neměla žádných větších následků. O sedm minut později na mokré kostky doplatila také 41letá řidička Škody Favorit. Také ona jela rychleji, než bylo pro vůz snesitelné a po smyku skončila v autem v lampě veřejného osvětlení. Ani při této nehodě však kromě škody na osvětlení a automobilu nedošlo k žádné škodě na zdraví," popsala obě nehody tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Třetí nehoda se stala před půlnocí na Broumovsku a v ní už hrál roli alkohol. Podrobnější popis nehody najdete na serveru Naše Broumovsko.

Krádež vyjížděli řešit policisté z obvodního oddělení v Hronově. Dosud neznámý pachatel tam majitelce provozovny kosmetiky odcizil vchodové dveře do firmy. Kdosi neznámý během silvestrovského odpoledne mezi půl pátou a půl šestou dveře vysadil, i když byly předtím zamčené, a odnesl. Majitelka škodu vyčíslila na 15 tisíc korun. Po dveřním zloději nyní hronovští policisté pátrají.

"K nahlášené hořící skládce odpadu vyjížděli odpoledne 1. ledna 2014 policisté z Jaroměře. Nakonec se ukázalo, že oheň na skládce měl zřejmě na svědomí opodál bivakující bezdomovec, rozdělal jej nalezenou zábavnou pyrotechnikou. Zahoření na místě zlikvidovali hasiči, k žádným škodám na majetku nedošlo," dokončila výčet některých zásahů policie Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře