Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Po více než dvou letech byla objasněna série loupeží v Náchodě

Po více než dvou letech byla objasněna série loupeží v Náchodě

Email Tisk PDF
seznam článků
Po více než dvou letech byla objasněna série loupeží v Náchodě
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

lou1Díky intenzivnímu vyšetřování a operativním poznatkům se podařilo kriminalistům z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ve spolupráci s náchodskými kolegy objasnit dvě loupežná přepadení pracovníků bezpečnostní agentury zajišťující převoz peněz pro jeden z obchodních domů v Náchodě. Jedna loupež byla provedená 15. listopadu 2012 a druhá 27. ledna 2014. K oběma případům provedeným takřka totožným způsobem došlo vždy u bočního (služebního) vchodu do obchodního domu na ulici Polská v Náchodě Bělovsi.

"Dne 15. listopadu 2012 v podvečer kolem 19. hodiny po předchozí pečlivé přípravě a rozdělení rolí 29letý komplic zaparkoval auto před obchodní dům, aby dělal druhému 28letému obviněnému tzv. zeď. Předával mu informace o dění zejména v okolí služebního vchodu, o příjezdu vozidla bezpečnostní agentury a o pohybu pracovníka, který převoz peněz zajišťoval. Druhý muž pečlivě maskovaný v černém oblečení a se šátkem přes obličej v okamžiku, kdy pracovník s kufříkem vyšel, aby tržbu naložil do nákladového prostoru, ho povalil na zem a zasáhl ho výbojem z elektrického paralyzéru. Zmocnil se kufru, ve kterém byla tržba bezmála 1,4 milionu korun a utekl přes lesopark za obchodním domem až na ulici U Starých lázní. Zde jeho stopa končila, protože jak kriminalisté zjistili, nasedl do předem přistaveného auta a z místa odjel," popsala první loupežné přepadení tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podruhé zaútočil stejně maskovaný muž 27. ledna 2014. Jako komplice si tentokrát zvolil 28letou ženu. Ta mu stejně jako v prvním případě dávala informace o aktuálním dění v okolí bočního vchodu do obchodního domu. Převoz peněz tento den zajišťovala 38letá žena, která se fyzickému útoku agresora ubránila a kufr s částkou téměř 400 tisíc korun z ruky nepustila. Muž jí do obličeje nastříkal slzotvorný prostředek a současně použil elektrický paralyzér, jehož výboj zapálil unikající plyn. Na ženě vzplál oděv a utrpěla popáleniny 1. a 2. stupně. Ačkoliv byla zraněná, stihla se před lupičem i s penězi ukrýt za bezpečnostními dveřmi obchodního domu.

"Peníze získané z první loupeže muži použili pro svoji potřebu, nicméně kriminalisté zjišťují jejich solventnost pro případné zajištění financí jako výnosu z trestné činnosti. Kriminalisté všechny tři aktéry loupežných přepadení zadrželi a obvinili je ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mužům hrozí až 12leté vězení a ženě až 10letý trest odnětí svobody," uvedla Ivana Ježková.

Na oba muže vyšetřovatel podal podnět na jejich vzetí do vazby, což soudce okresního soudu potvrdil. Žena bude vyšetřována na svobodě.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře