Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Pivobraní přilákalo do centra Náchoda tisíce lidí

Pivobraní přilákalo do centra Náchoda tisíce lidí

Email Tisk PDF
seznam článků
Pivobraní přilákalo do centra Náchoda tisíce lidí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

11755723 679144528888154 6755849788504467493 nTropické teploty, žhnoucí slunce a rozpálené náměstí, tak vypadal v sobotu 18. července v poledne start dalšího Pivobraní. I přes úmorné vedro si do centra Náchoda našla cestu řada milovníků českého piva a dobré muziky. Horko mírnil stín připravených stanů a slunečníků, cisterna s pitnou vodou i dobrovolní hasiči se svým vozem.

Žízeň zaháněly pípy deseti pivovarů a pivo teklo proudem. Příchozí se mohli osvěžit také nabídkou stále oblíbenějších ciderů a přírodních limonád, například šípkové nebo zázvorové. Pro návštěvníky byly nachystány koktejly, neakoholické nápoje a samozřejmě občerstvení.

Hudební program Pivobraní zahájila v pravé poledne královéhradecká skupina Nadoraz. Následující Imodium zvedlo z laviček především mladší generace a kapele Whatrock z Jaroměře už dělal společnost slušný počet fanoušků. V půl páté se atmosféra zklidnila vystoupením country skupiny Pěna, kterou vystřídali muzikanti z trutnovského Effectu. To už se tvořil před pódiem kotel, který netrpělivě vyhlížel Žlutého psa. Ondřej Hejma nezklamal a celému náměstí poctivě naservíroval všechny hity od Náruživé přes Modrou až k Sametové.

Po deváté hodině večerní nastoupila před nedočkavý dav hlavní hudební hvězda letošního Pivobraní Marta Kubišová, která si publikum svým charizmatem okamžitě podmanila. S doprovodnou kapelou Karla Štolby zazpívala písně mapující celou její kariéru, chybět nemohla ani Modlitba pro Martu.

"Marta Kubišová byla nepopsatelně úžasná," pochválila koncert čerstvá absolventka Jiráskova gymnázia Aneta Nyčová. Spokojená byla i o pár generací starší Melanie Trnková: "Dorazili jsme v 19 hodin, bylo plno, Marta úžasná, vše perfektně fungovalo, super večer."

Jako poslední zahrál skvělý revival kapely Wanastowi Vjecy s výborným zpěvákem Petrem Havlíčkem. Nutno podotknout, že většina návštěvníků měla potíž rozeznat, zda nejde o skutečného Roberta Kodyma. Barva hlasu, intonace i vizáž byly dovedeny k dokonalosti.

"Jsme rádi, že návštěvníky neodradilo počasí a přišli si Pivobraní užít se vším, co nabízí a opět tak přispěli ke skvělé atmosféře. Moc nás potěšilo setkání s paní Martou Kubišovou, pro kterou bylo vystoupení vzhledem k horku skutečně náročné, ale jako vždy odvedla profesionální práci. Navíc její skromnost a pokora v zákulisí byla pro všechny velice inspirativní. Už nyní samozřejmě přemýšlíme nad výběrem kapel a dalšími zlepšováky pro pátý ročník," uvedl koordinátor Pivobraní Daniel Šafr.

Čtvrté Pivobraní navštívily víc než dva tisíce lidí. Pátý ročník se bude konat v sobotu 16. července 2016.

Zdroj www.nachodskyswing.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře