Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Pěvecká soutěž ČESKO ZPÍVÁ 2017 zná své vítěze

Pěvecká soutěž ČESKO ZPÍVÁ 2017 zná své vítěze

Email Tisk PDF
seznam článků
Pěvecká soutěž ČESKO ZPÍVÁ 2017 zná své vítěze
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

Semifinalisté soutěže Česko zpívá 2017Slavnostním galavečerem za účasti mnoha známých tváří vyvrcholil o víkendu již 11. ročník pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2017. 7. a 8. dubna 2017 proběhla v trutnovském Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a nyní již tak víme, kdo se radoval z vítězství a odnesl si hodnotné ceny.

V kategorii Sólisté 15 - 26 let zvítězila 16letá Michaela Janáčová z Ostravy. Druhé místo si u odborné poroty vybojovala nejmladší finalistka této kategorie, 15letá Valentina Vlková z Prievidzy, a na třetím místě stanula Kateřina Vrzalová (17 let, Velká Bíteš). Vítězkou v kategorii Sólisté 9 - 14 let se stala 11letá Adéla Giňová ze Staré Chodovské, 2. místo získala Lucie Bikárová (13 let, Brno) a jako 3. se umístila Dominika Lukešová (14 let, Králův Dvůr.)

Cenu internetu, ve které si svého vítěze zvolila veřejnost hlasováním prostřednictvím SMS zpráv, získala Markéta Látalová. Pro své favority hlasovali také diváci v sále během obou finále. Ve věkové kategorii 9 - 14 let u nich zvítězila Kristýna Doležalová a v kategorii Sólisté 15 - 26 let si srdce diváků vydobyla Valentina Vlková. V mladší věkové kategorii udělila ředitelka soutěže, paní Iveta Nývltová, navíc dvě speciální ceny. Ocenila Pavlínu Brůhovou, nejmladší účastnici letošního semifinále soutěže, a jako nejoriginálnějšího soutěžícího zvolila Adélku Kozelkovou.

Nikdo ze semifinalistů z Trutnova neodjel s prázdnou, kromě skvělé zkušenosti si odnesli také dárky od partnerů soutěže. Pro ty nejlepší pak byly připraveny hodnotné ceny, mezi kterými letos nechyběly mimo jiné moderní, technicky vyspělé kolonožky (www.kolonozka.cz), vouchery od Talentida.com, Studio-Eleven a Milan HERMAN Management a již tradičně nádherné, originální kované sošky z dílny uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

V porotě ČESKO ZPÍVÁ 2017 opět zasedla celá řada odborníků a známých tváří. Výkony soutěžících hodnotili mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvačka Leona Machálková, zpěvačka a pěvecká pedagožka Marcela Březinová, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, vizážista a módní stylista Kája Pavlíček, zpěvák, skladatel, vítěz Česko zpívá Michal Horák a samozřejmě zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová.

Soutěž již několik let probíhá pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, poslance a člena předsednictva poslaneckého klubu ODS, který letos také zasedal ve finálové VIP porotě. Do rozhodování se zapojily také poslankyně parlamentu ČR Mgr. Soňa Marková, která navíc poskytla záštitu finále v kategorii 9 - 14 let, poslankyně a náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje za oblast školství, kultury a sportu Mgr. Martina Berdychová a další významné osobnosti. Akci podporuje také Královéhradecký kraj.

Vrcholu soutěže, kterým provázeli moderátoři Lucie Peterková a Jakub Schmidt, jako obvykle nechyběl bohatý doprovodný program, v rámci kterého vystoupily mimo jiné Leona Machálková a Kamila Nývltová. Atmosféru rozproudily také tanečnice z Taneční školy Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a originální bubenická show Tokhi & the Groove Army. Na pódiu se jako již tradičně o svůj talent s diváky podělila také celá řada úspěšných soutěžících dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ, například Josef Fečo, který dnes vystupuje v muzikálech Bonnie & Clyde a The Addams Family nebo Ines Ben Ahmed (mimo jiné hraje v muzikálu Angelika).

I letos asi nejtěžším úkolem, se kterým se museli potýkat finalisté v kategorii 15 – 26 let, byl zpěv s živým hudebním doprovodem. Na klavír je provázel klavírista a korepetitor soutěží X Factor a SuperStar, pedagog Vlastimil Bičík. "Jsem hrdá nejen na letošní finalisty, kteří se statečně poprali s náročnou výzvou, ale na všechny talentované mladé zpěváky, které jsem měla to potěšení vidět a slyšet," říká patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, a dodává: "V letošním ročníku soutěže měla porota opět neskutečně těžký úkol, skvělí byli všichni naši semifinalisté. Blahopřeju všem, kdo se probojovali až do finále, a držím jim palce v jejich další hudební kariéře."

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ČESKO ZPÍVÁ 2017

VÝSLEDKY FINÁLE II (8. 4. 2016, kategorie Sólisté 15 – 26 let):

CENA DIVÁKŮ: Valentina Vlková
CENA MEDIÁLNÍ POROTY: Kristýna Vrecková
CENA V.I.P. POROTY: Kristýna Vrecková

VÍTĚZOVÉ PODLE ODBORNÉ POROTY:
1. MÍSTO: Michaela Janáčová
2. MÍSTO: Valentina Vlková
3. MÍSTO: Kateřina Vrzalová

VÝSLEDKY FINÁLE I (7. 4. 2016, kategorie Sólisté 9 – 14 let):

CENA DIVÁKŮ: Kristýna Doležalová

STUPNĚ VÍTĚZŮ:
1. MÍSTO: Adéla Giňová
2. MÍSTO: Lucie Bikárová
3. MÍSTO: Dominika Lukešová

CENA INTERNETU:
1. místo: Markéta Látalová (10 let, Šterbnerk)
2. místo: Adriana Sojáková (13 let, Gbely)
3. místo: Anastasia Gorin (9 let, Karlovy Vary)

ZVLÁŠTNÍ CENY:
nejmladší soutěžící v semifinále: Pavlína Brůhová
nejoriginálnější soutěžící: Adélka Kozelková

Foto Oldřich Brát

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře