Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Pacientům Oblastní nemocnice Náchod slouží nový počítačový tomograf

Pacientům Oblastní nemocnice Náchod slouží nový počítačový tomograf

Email Tisk PDF
seznam článků
Pacientům Oblastní nemocnice Náchod slouží nový počítačový tomograf
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

DSC 0018V Oblastní nemocnici Náchod začal pacientům sloužit nový počítačový tomograf (CT). Nový přístroj nahradil stávající CT, který byl v provozu téměř deset let a již přestal vyhovovat současným požadavkům na vyšetření. Výhodou nového přístroje je jak přesnější a rychlejší zobrazení vyšetřovaných orgánů, tak i co nejmenší dávka záření pro pacienty během vyšetření.

Přístroj OPTIMA CT660J za celkem 11 011 000 korun nemocnice získala díky projektu s názvem "PŘÍSTROJOVÉ VYBAVENÍ IKTOVÉHO CENTRA ON NÁCHOD a.s.", spolufinancovanému Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Nový počítačový tomograf byl slavnostně uveden do provozu ve středu 27. května 2015, za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, radní Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Jany Třešňákové, předsedy představenstva Oblastní nemocnice Náchod Zbyňka Chotěborského a dalších hostů.

"Přestože stále čekáme na dostavbu a modernizaci ONN, nezůstáváme nečinně sedět s rukama v klíně. Stále usilujeme o rozšiřování portfolia přístrojového vybavení, abychom zvýšili komfort pro pacienty při jejich vyšetřeních a zlepšili pracovní podmínky pro zaměstnance," uvádí předseda představenstva nemocnice Zbyněk Chotěborský. "Paralelně a nezávisle na plánované výstavbě se snažíme o zajištění modernizace všech oddělení Oblastní nemocnice Náchod, která musí denně sloužit tisícům pacientů. K tomu využíváme projekty spolufinancované Evropskou unií i finančních prostředků, které nám poskytuje zřizovatel nemocnice - Královéhradecký kraj," dodává Chotěborský.

"Jedná se o 64-řadý počítačový tomograf GE Optima CT 660J s jehož pomocí lze získat rychlý a kvalitní výsledek při optimálním využití a to i se snížením dávky záření. Přístroj slouží k vyšetření orgánů a oblastí celého těla dětským i dospělým pacientům Oblastní nemocnice Náchod, pacientům s doporučením od praktických lékařů i pacientům od odborných specialistů," popisuje nový přístroj primář radiodiagnostického oddělení náchodské nemocnice Petr Kohoutek. "V porovnání s předchozím přístrojem pracuje s vyšší rychlostí skenování, s vyšší kvalitou zobrazení vyšetřovacích struktur a hlavně umožňuje výrazné snížení dávky záření při vyšetření," vysvětluje primář Petr Kohoutek.

Počítačový tomograf byl pořízen v rámci projektu spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj s názvem "PŘÍSTROJOVÉ VYBAVENÍ IKTOVÉHO CENTRA ON NÁCHOD a.s." s registračním číslem CZ.1.06/3.2.01/13.08662 v rámci 13. Výzvy Ministerstva zdravotnictví ČR pro Integrovaný operační program, oblast intervence 3.2.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře