Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Otevřená srdce a šikovné ruce mění svět kolem nás

Otevřená srdce a šikovné ruce mění svět kolem nás

Email Tisk PDF
seznam článků
Otevřená srdce a šikovné ruce mění svět kolem nás
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

img-0950V pátek 2. října proběhla ve výstavní síni Městského úřadu v Červeném Kostelci slavnostní vernisáž 10. ročníku dobročinné prodejní výstavy Šikovné ruce pro hospic 2015 aneb lidé lidem. Výstava zde bude pokračovat každý den do pátku 9. října vždy od 9 do 17 hodin a následovat bude prodej ve střediscích Oblastní charity Červený Kostelec. Výtěžek z prodeje vlastnoručních výrobků darovaných od mnoha tvůrčích dospělých i dětí s otevřeným srdcem přispěje na obnovu nábytku v pokojích Hospice Anežky České, který slouží těžce nemocným již 20 let.

Za tři dny bylo prodejem výrobků získáno již 25 tis. Kč! Výběr kvalitních jak uměleckých, tak zcela praktických výrobků je opravdu velký. Zájemci vybírají už vánoční dárky z 3657 předmětů od 178 dárců – účastníků soutěže, a to jak jednotlivců, tak celých skupin. Projekt Šikovné ruce pro hospic 2015 aneb lidé lidem podpořil Královéhradecký kraj v rámci profesionálních i neprofesionálních kulturních aktivit a Nadace Umění pro zdraví a je připraven k oslavám Světového dne hospicové a paliativní péče.

Maminky mohou na výstavě vybrat čepice, rukavice, ponožky, svetříky nebo hračky pro své ratolesti, tašku na nákupy nebo síťovku na kapra, kabelku do divadla, ozdoby na vánoční stromek, pro tatínka či dědečka jsou zde teplé ponožky, pro starší dceru je tu zase šálka nebo čepice do zimní nepohody nebo náušnice či náhrdelník na parádu. Babičkám se budou líbit nejrůznější dekorace do obývacího pokoje či vyšívané a háčkované dečky na konferenční stolek. Nechybí zde ani vánoční prostírání a ubrusy do kuchyně nebo polštářek na gauč či do ložnice.

Od pátku do neděle se prodaly výrobky za 25 tisíc korun! Redaktorka Českého rozhlasu Romana Pacáková, která vernisáž uváděla, si také natočila několik reakcí na výstavu Výstava bude na MěÚ otevřená do pátku 9. října.

Vernisáž moderovala Romana Pacáková, redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové, a čestným hostem byla paní PharmDr. Jana Třešňáková, členka komise Rady Královéhradeckého kraje. Jubilejní vernisáž byla skutečně slavnostní, až dojemná, protože zde došlo k setkání s některými dlouholetými dárci, kteří svými výrobky podporují Hospic Anežky České již celých 10 let, ale bylo to především setkání lidí s otevřeným srdcem, jak řekla paní Pacáková.

Nevšedním zážitkem bylo hudební vystoupení mladých umělců Štěpánova smyčcového kvarteta z Červeného Kostelce v obsazení: Ludmila Štěpánová – 1. housle, Václava Štěpánová – viola, Marie Štěpánová – violoncello, Štěpán Štěpán – kontrabas, Vojtěch Kábrt – 2. housle. Zazněly skladby Johana Sebastiana Bacha, Henryho Purcelle, Howarda Shoreho, Ennio Morriconniho. Slavnostní atmosféru podtrhl sólový zpěv Biblické písně Antonína Dvořáka Zpívejte Hospodinu v podání Venduly Štěpánové. Nesměla chybět ani Sarabanda George Fridricha Händela.

Ocenění si odsud odnesli čtyři dospělí, jeden dětský zástupce a miláček poroty. Podrobnosti z vernisáže, fotky a video mohou zájemci shlédnout na webu: www.hospic.cz . Ani ostatní dětští účastníci neodešli s prázdnou, každý z nich si odnášel něco sladkého.

"Desátý ročník projektu Šikovné ruce pro hospic 2015 aneb lidé lidem se vydařil díky ochotě šikovných a velkorysých lidí, dětí a také díky podpoře Královéhradeckého kraje a Nadace Umění pro zdraví," říká Miroslav Wajsar, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a doplňuje: "Domnívám se, že se naplnil i smysl Světového dne hospicové a paliativní péče, v jehož rámci projekt proběhl. Chtěli jsme upozornit na potřeby těžce nemocných, na obtížnou a zodpovědnou úlohu ošetřujících a na potřebu finanční i dobrovolnické podpory hospicové péče."

Zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře