Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Otec s syn odešli od nehody a hádali se s policisty. Otec jim sahal po zbrani

Otec s syn odešli od nehody a hádali se s policisty. Otec jim sahal po zbrani

Email Tisk PDF
seznam článků
Otec s syn odešli od nehody a hádali se s policisty. Otec jim sahal po zbrani
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

ot1Popíjení alkoholu v právě uplynulém víkendu skončilo pro otce se synem neslavně. Právě ten je totiž dostal do maléru. Vše začalo drobnou dopravní nehodou, hlášení o ní policie přijala na tísňovou linku 158 od náhodného svědka v neděli 7. února 2016, v prvních minutách nového dne.

Někdo v Dobrošovské ulici naboural do zaparkovaného osobního vozidla a z místa nehody utekl. Přivolaná policejní hlídka přibližně 50 metrů od vozidla vypátrala dva muže, později se ukázalo, že jde o otce se synem, a začala nehodu prošetřovat.

"Mladší se po chvíli přiznal, že řídil vůz, který naboural do zaparkované škodovky. Jenže pak i přes opakované výzvy policistů nespolupracoval při ztotožnění a pletoucím se jazykem odmítl dechovou zkoušku na alkohol i odběr krve. Začal být agresivní, až ho nakonec policisté museli hmaty a chvaty zpacifikovat k zemi. Starší muž jednání přihlížel, pak ale náhle k jednomu ze zasahujících policistů přiskočil a snažil se mu z pouzdra na opasku vytáhnout pistoli. Jenže stačil udělat sotva dva kroky vpřed a na pistoli v pouzdře letmo sáhnout, dál se nedostal. Ihned se na něj vrhli muži zákona ze zbytku hlídky a pak už i on skončil na zemi v policejních poutech," popsala incident tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle jejích slov, starší muž, i on viditelně pod vlivem, se incident s pistolí snažil bagatelizovat, že prý jen žertoval. Vyšlo najevo, že příbuzenská dvojice je z Náchodska a že vůz řídil 25letý syn, 60letý otec seděl na místě spolujezdce. Mladého řidiče, který i na služebně pokračoval v nadávkách a urážkách, policisté eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici do Hradce Králové, kam ho ještě s 2,3 promile předali krátce po třetí hodině ráno. Otce, který už neprotestoval, propustili ze zajištění domů.

"Policie zahájila ve věci úkony trestního řízení pro přečin nedovoleného ozbrojování a zločin násilí proti úřední osobě se zbraní ve stadiu pokusu. Zákon na takovou trestnou činnost pamatuje trestem odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až šesti let," dodala Eva Prachařová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře