Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Osud uzavřené cesty ratibořickou Bažantnicí je nejistý

Osud uzavřené cesty ratibořickou Bažantnicí je nejistý

Email Tisk PDF
seznam článků
Osud uzavřené cesty ratibořickou Bažantnicí je nejistý
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

p3022146Starosta města Česká Skalice Martin Staněk jednal v úterý 1. března se zástupci státního podniku Lesy České republiky o osudu padajících skal v ratibořické Bažantnici. Již dříve jsme vás informovali o pádu skalního masivu, který přehradil cestu. Ta je v současné době uzavřená kvůli bezpečnosti návštěvníků, protože hrozí další sesuvy.

"Na obou koncích Bažantnice jsme instalovali zákaz vstupu a celý nebezpečný úsek jsme obehnali výstražnou páskou s nápisy zákaz vstupu," uvedl Pavel Včeliš, velitel Městské policie Česká Skalice. "Situaci budeme nadále monitorovat," prohlásil velitel strážníků.

"Místo označila městská policie z České Skalice výstražnou páskou. S městem dojednáváme další postup. Necháme zpracovat odborný posudek a do konce března bychom měli mít jasno, jak zajistíme skalní stěnu a bezpečnost návštěvníků," uvedl lesní správce z podniku Lesy ČR Jiří Mička. Záměr projednali zástupci Lesů ČR také s Agenturou ochrany přírody a krajiny, konkrétně s oddělením Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. "O dalším postupu budeme návštěvníky i obyvatele města informovat v místním tisku. Vysvětlující tabuli umístíme i na lesní cestu, kde hrozí sesuv kamenů," dodal lesní správce Mička.

Podle litery zákona se jedná se o lesní cestu, kde je vstup na vlastní nebezpečí. Stezka je součástí pozemku určeného k plnění funkce lesa. Jiří Mička, lesní správce LČR tvrdí: "Nejedná se o lesní cestu, která by měla pro LČR hospodářský význam, natož o veřejnou komunikaci."

Skála, cesta i lesní porost jsou majetkem státního podniku Lesy České republiky. "Tato lesní cesta má funkci hlavně rekreační, turistickou. Proto by se mělo uvažovat i o možném podílu města," prohlásil Jiří Mička. To potvrzuje i starosta Martin Staněk: "Ano, Lesy po nás chtějí finanční spoluúčast města na asanaci skal, pokud budeme trvat na zachování cesty přímo pod opukovou stěnou." Ve hře totiž je možná varianta uzavření cesty Bažantnicí pod skalami a vybudování pěšiny za vodním kanálem na kraji louky. Tyto pozemky ale nepatří Lesům ČR.

Foto Jan Holý, zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře