Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Opilý muž zneužil linku tísňového volání. Může dostat až 200 tisíc korun pokuty

Opilý muž zneužil linku tísňového volání. Může dostat až 200 tisíc korun pokuty

Email Tisk PDF

mobVelmi nepřijatelným způsobem trávil neděli 13. března 2016 muž z Jaroměřska. Vytáčel telefonní číslo policie a oznamoval různé nesmysly. Operátor Policie ČR zaznamenal od tohoto člověka celkem 66 oznámení na linku tísňového volání 158 a 112, které se nezakládaly na pravdě. Pak už jeho jednání učinila přítrž policejní hlídka.

"Stále dokola pletoucím se jazykem oznamoval, že pohřešuje svoji dceru, ta byla přitom doma, ve vedlejším bytě, jak si policie ověřila. Operační důstojník proto poslal za 63letým problémovým oznamovatelem policejní hlídku. Muž nejprve nechtěl hlídce otevřít, ačkoli ho policisté viděli oknem sedět u stolu a telefonovat, na tísňovou linku policie, samozřejmě. Na policisty venku se pouze usmíval, ale otevřít nešel. Pak ho muži zákona přece jen přesvědčili, aby vyšel ven. Tam hlídce slíbil, že telefonování už zanechá. Hlídka proto muži, který vykazoval známky požití většího množství alkoholu, důrazně domluvila a odjela zpět na oddělení jeho jednání zadokumentovat jako přestupek," popsala situaci tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ještě než policisté stačili dokončit všechny zákonné úkony, operační důstojník jim dával echo, že podnapilý oznamovatel škodí znovu. Zanechal sice volání na linku 158, začal však obtěžovat na lince 112. Policisté se proto vydali zpět do místa bydliště a nepoučitelného telefonistu tentokrát už eskortovali do Hradce Králové na protialkoholní záchytnou stanici, aby vystřízlivěl.

Protože se muž bezdůvodným blokováním tísňové linky i operátora dopustil protiprávního jednání, policisté na Obvodním oddělení Jaroměř vše zaevidovali jako přestupek proti pořádku ve státní správě a samosprávě. Za taková obtěžující a zlomyslná volání správní orgán může přestupci vyměřit citelnou pokutu, a to až do výše 200.000 korun.

Ilustrační foto Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře