Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Odcizil vůz a najel s ním do jeho majitele

Odcizil vůz a najel s ním do jeho majitele

Email Tisk PDF
seznam článků
Odcizil vůz a najel s ním do jeho majitele
Strana 2
Všechny strany

trasaNáchodští policisté pátrají od středy 7. prosince 2016 po bezohledném pachateli, který odcizil z ulice automobil a na útěku neváhal najet do svého pronásledovatele, majitele vozu. Případ tak mohl mít kromě ukradeného vozidla Fiat Doblo Cargo v hodnotě 70 tisíc korun i tragické následky, naštěstí se muž stihl přes auto šikovně překulit a odnesl to jen pohmožděninami.

"Celá akce byla pro řidiče auta jako ze zlého snu a odehrála se během několika desítek minut. Řidič si na chvilku odskočil z nastartovaného auta a nechal ho s běžícím motorem stát otevřené u kraje chodníku. Během této doby se auta zmocnil neznámý pachatel a ujel. Poškozený při návratu k autu už jen spatřil za volantem odjíždějícího vozu postavu v kapuci. Duchapřítomně si zastavil projíždějící vůz, a společně s jeho řidičkou pronásledovali ujíždějící vozidlo směrem ke státní hranici. V místě, kde se ujíždějící vůz chtěl otočit, se dokonce muž postavil před auto a zabraňoval mu v jízdě. Jenže postava za volantem odcizeného vozu se nehodlala vzdát, na stojícího muže nebrala zřetel, najela do něj, aby si zjednala průjezd. Muži se podařilo vyskočit na kapotu a převalit se přes střechu dolů z auta, a tak utrpěl jen pohmožděniny a oděrky. Zloději se pak s vozem podařilo odjet do Polska, kde se svým stíhatelům ztratil na křižovatce v městečku Duszniki Zdroj," popsala celou akci tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle popisu se jedná o vůz značky Fiat Doblo bílé barvy RZV 2H5 1159, za volantem v době krádeže seděl mladší štíhlý muž v oranžové mikině s kapucí. Krádež vozu se odehrála v Žižkové ulici pár okamžiků po jedné hodině odpoledne a trvala přibližně 20 minut, než se vůz pronásledovatelům ztratil.

Muž s Fiatem prchal po této trase (paradoxně na samém začátku jen několik metrů od policie): ulice Žižkova, zabočil do Prokopa Velikého projel kolem parčíku, pak najel na první kruhový objezd, pod viadukt a na dalším kruhovém objezdu zabočil na Kladskou, kde pokračoval k hraničnímu přechodu. Před příjezdem k hranici ho na okamžik zdržely závory na přejezdu u zastávky Náchod-Běloves. Právě tam se pokusil poškozený pachatele zastavit, ale zloději se podařilo auto otočit a vynutit si průjezd najetím do poškozeného.

"Po automobilu i pachateli začali policisté ihned pátrat. Vyhlásili po vozidle pátrání v celém schengenském prostoru a vzhledem k situaci, že vůz odjel za hranice Polska, požádali o přímou pomoc polské kolegy. V současné době vyhodnocují kamerové záznamy a mapují cestu odcizeného vozu a pachatele. V případě, že by kdokoli mohl podat nějaké informace, týkající se jak osoby pachatele, tak i pohybu a polohy odcizeného vozu, ať se neprodleně obrátí na policii, buďto přímo na kriminální policii v Náchodě tel. 974 534 320, mobil 724 183 755 nebo na kteréhokoli policistu či informace o případu podá pomocí bezplatné linky 158," požádala veřejnost o pomoc Eva Prachařová.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře