Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Oblastní nemocnice Náchod umí srozumitelně vysvětlit postup léčby. Hospitalizovaní pacienti ji poslali na 3. místo v ČR

Oblastní nemocnice Náchod umí srozumitelně vysvětlit postup léčby. Hospitalizovaní pacienti ji poslali na 3. místo v ČR

Email Tisk PDF
seznam článků
Oblastní nemocnice Náchod umí srozumitelně vysvětlit postup léčby. Hospitalizovaní pacienti ji poslali na 3. místo v ČR
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

nem2Oblastní nemocnice v Náchodě se umístila celorepublikově na 3. místě v jedné z kategorií v anketě Nemocnice ČR 2017. Svým hlasováním ji pacienti umístili na třetí příčku v oblasti otázek týkajících se Bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů.

Tamní lékaři a zdravotnický personál totiž umí dle názoru pacientů srozumitelně vysvětlit navrhovaný postup léčby. V celém Česku ji přeskočili jen Karvinská hornická nemocnice a Thomayerova nemocnice v Praze. Na krajské úrovni získala náchodská nemocnice v hodnocení hospitalizovaných pacientů první místo a druhé v hodnocení ambulantní péče. Zde ji předběhla Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem.

Cílem hodnocení je sestavit žebříček nemocnic dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců. Výstupy projektu jsou poskytnuty zpětně manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v ČR.

"Pohled na naši nemocnici očima pacientů je pro nás výtečnou zpětnou vazbou. Anketa je odrazem kvality péče a vstřícnosti našich zaměstnanců vůči pacientům. Celkové výsledky mám k dispozici a budou mi jistě v ledasčem nápomocny, můžeme se společně s celým týmem v některých oblastech inspirovat. Vždy je co zlepšovat. Jsem ráda, že se o naší nemocnici nemluví pouze jen v kontextu problémů, se kterými se potýkáme, ale i v tom kontextu, jakou péči naši odborníci poskytují a jak ji vnímají samotní pacienti. Do budoucna navíc pacienti budou moci zhodnotit i nové pohodlnější prostředí, kde se budou léčit," říká k hodnocení předsedkyně představenstva ON Náchod a.s. Ing. Ivana Urešová. V současné době jsou totiž některé objekty v neutěšeném stavu, což má řešit rozsáhlá rekonstrukce a výstavba nového pavilonu, kterou chce v příštích letech Královéhradecký kraj rozjet.

Náchodská nemocnice se letos poprvé umístila také v hodnocení péče hospitalizovaných pacientů na prvním místě v Královéhradeckém kraji. Vloni byla druhá. V oblasti ambulantní péče získala místo druhé, stejně tak jako v letech 2016 a 2012. V roce 2013 byla třetí.

V rámci Nemocnice ČR 2017 byly nemocnice hodnoceny čtyři oblasti: bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných i ambulantních pacientů, zaměstnanců a také finanční zdraví nemocnic. Celkem hlasovalo přes 53 tisíc hospitalizovaných pacientů, 32 tisíc ambulantních pacientů a 7 tisíc zaměstnanců. Struktura porovnávání vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. Do porovnávání se ČR zapojilo 155 nemocnic s akutními lůžky. Anketu každoročně provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře