Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Oblastní nemocnice Náchod má první "knihobudku"

Oblastní nemocnice Náchod má první "knihobudku"

Email Tisk PDF
seznam článků
Oblastní nemocnice Náchod má první "knihobudku"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

miniknihovna 1TMezi vestibul pavilonu E dolního areálu nemocnice v Náchodě a čekárnu RDG byla v úterý umístěna miniknihovna, která je k dispozici všem zájemcům. Knihy jsou volně přístupné 24 hodin denně a lze je buď na místo vrátit, nebo je odnést s sebou a dát do oběhu na jiném místě.

Vybrané knihy se také mohou zapojit do projektu Knihoběžník na www.knihobeznik.cz . Pro takovou variantu jsou již vybaveny identifikačním kódem a jejich další putování je pak možné na uvedené internetové stránce sledovat.

"Miniknihovna byla vybavena darovanými knihami a bude průběžně doplňována," říká vedoucí odborné knihovny Zuzana Maurova a dodává: "Její zřízení podnítily opakované dotazy pacientů, zda je možné půjčit si v nemocniční knihovně na dobu hospitalizace beletrii. Knihovna ONN je sice veřejnou knihovnou, ale s fondem specializovaným na odborníky ve zdravotnictví a velmi omezené množství beletrie půjčuje pouze svým zaměstnancům. Půjčovat beletrii pacientům by bylo z provozních důvodů složité."

"Doufáme, že toto řešení bude našim pacientům vyhovovat a pomůže jim pobyt v nemocnici zpříjemnit. Podobnou miniknihovnu plánujeme v brzké době i v dalších lokalitách Oblastní nemocnice Náchod," dodává mluvčí nemocnice Hana Voborníková.

Pokyny k užívání knihovny jsou vylepeny přímo na skříňce s knihami. Podrobnější informace k provozu miniknihovny lze získat na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , na telefonním čísle 491 601 295 nebo osobně v Odborné knihovně Oblastní nemocnice Náchod.

První miniknihovnu (Little Free Library) postavil v roce 2010 Todd Bol z Hudsonu ve Wisconsinu (USA) na památku své matky, vášnivé čtenářky. Od té doby se nápad rozšířil po celém světě. U nás se podobné knihovničky nacházejí například v Praze 6, v Praze 10, v Brně na Mendlově náměstí nebo v jihočeských Kaplicích, Chodově u Karlových Varů, Obectově na Drahanské vrchovině či ve Zlíně.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře