Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Obědy dětem, novoměstská škola se zapojí do projektu na pomoc rodinám v nouzi

Obědy dětem, novoměstská škola se zapojí do projektu na pomoc rodinám v nouzi

Email Tisk PDF

16779846 1840358002657095 1116854425 nÚčast v programu na zajištění školního stravování dětí, kterým rodiče nemohou platit obědy, odsouhlasila v pondělí Rada Královéhradeckého kraje. Do programu Obědy dětem se tak znovu zapojí krajská Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují.

"Cílem projektu Obědy dětem je pomoci rodinám, které si z finančních důvodů nemohou dovolit platit svým dětem obědy ve školních stravovacích zařízeních. Pro tyto děti je navíc oběd ve školní jídelně často i jediným teplým jídlem denně. Velice mne proto těší, že se naše krajská škola do takového projektu zapojila a že bude třeba i příkladem pro další školy," sdělila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová zodpovědná za oblast školství, kultury a sportu.

Zapojit se do projektu a pomoci tak rodinám, které se ocitly ve finanční tísni a nemohou si dovolit platit školní obědy, se rozhodla Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují. O program projevila zájem již podruhé, poprvé se zapojila v loňském roce. Sama ředitelka školy Olga Talášková hodnotí program jako velmi přínosný, přičemž popisuje, jak rozdělování příspěvků probíhalo.

"Třídní učitelé diskrétně vytipovali žáky, jejichž rodiče čelí složité finanční situaci. Jednalo se převážně o matky samoživitelky nebo rodiče, kterým se dlouhodobě nedaří najít zaměstnání," popsala Talášková.

Program Obědy dětem zajišťuje nadační fond Drab foundation. Obědy dětem jsou její nejrychleji rostoucí aktivita. Velký rozvoj tohoto programu nastal začátkem roku 2016, kdy byla nadace schopna za podpory MŠMT rozšířit projekt celorepublikově.

Kromě již zmíněné snahy pomáhat rodinám ve finanční nouzi je prioritou programu motivovat žáky k lepším výkonům, lepší školní docházce a také k lepší socializaci podporovaných jedinců. Pomoc je poskytována prostřednictvím škol a jídelen tak, aby se příspěvky dostaly opravdu k dětem, které to potřebují.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře