Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko O víkendu se příliš nebouralo. Zato se fetovalo a pilo

O víkendu se příliš nebouralo. Zato se fetovalo a pilo

Email Tisk PDF

test-na-drogyVíkend poznamenaný rozmary zimního počasí přinesl policistům na Náchodsku nečekané výsledky. Dopravních nehod zaznamenali výrazně méně, než opilých a zdrogovaných řidičů. Za pátek, sobotu a neděli 9.,10. a 11. ledna 2015 policisté vyráželi pouze k pěti dopravním nehodám, které všechny skončily bez zranění.

V pátek odpoledne ve Zdoňově u Teplic nad Metují nezvládl řidič Seatu Leon jízdu na sněhu a neovladatelný vůz narazil do ocelového zábradlí. Nehodu odnesla pouze karoserie a zábradlí se škodou 33 tisíc korun. "Další nehodu nemělo na svědomí počasí, ale nešika za volantem, který navíc ujel. Při couvání v ulici Weyrova v Náchodě poškodil zadní roh jiného vozidla a z místa bez ohlášení ujel. Stejně nečestně se zachoval také dosud nezjištěný řidič v sobotu v obci Pěkov, který s vozem plným slámy zavadil o sloup telefonního vedení a přelomil jej. Pak z místa bez oznámení události jednoduše ujel. Poslední nahlášenou nehodou z neděle bylo také nezvládnuté couvání, a to v Hronově. Nezjištěný řidič za volantem škodovky při nočním couvání narazil do zábradlí před jedním z domů u parkoviště," popsala další nehodi tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kromě zmíněných nehod policisté pořádkové i dopravní policie přistihli desítky hříšníků za volantem, kteří jeli rychleji, než měli, nebyli připoutáni, neměli v pořádku doklady a v neposlední řadě řídili automobil pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. Dopravní policisté uložili 29 blokových pokut za 9 a půl tisíc korun, sedmkrát předali složenku za celkových 2,6 tisíc korun a jedenkrát musel řidič složit kauci ve výši 6 tisíc korun za neoprávněnou jízdu na převozních značkách.

Zdrogované řidiče za víkend policejní kontroly odhalily celkem pětkrát, opilce čtyřikrát. Řidiče pod vlivem alkoholu přistihly během víkendu hlídky v Jaroměři, Broumově, České Skalici a Náchodě.

"Poměrně alarmujícího výsledku víkendových kontrol dosáhly náchodské policejní hlídky. Jim totiž náležely všechny kontroly řidičů pod vlivem drog. Nepovoleně omámené řidiče za volantem přistihli náchodští muži zákona pětkrát, z toho místní ženu ve věku 21 let dokonce dvakrát po sobě. Jednou v páteční odpoledne, podruhé v sobotu v noci. Při obou kontrolách seděla na místě řidiče pod vlivem pervitinu, orientační test na drogy jí totiž v obou případech vyšel pozitivní na přítomnost amfetaminů. Páteční večer ještě muži zákona přistihli 31letého muže na parkovišti na Plhově, který zase řídil pod vlivem marihuany. Jeho drogový test vykazoval v organizmu přítomnost THC. Další dva řidiče, tentokrát muže ve věku 22 a 36 let odhalili náchodští policisté při kontrolách v neděli večer, jednoho kolem deváté a druhého okolo jedenácté hodiny. Staršímu z nich vyšel drogový test pozitivní na marihuanu, mladšímu dokonce i na pervitin, tedy vykazoval v jeho těle jak přítomnost THC, tak i amfetaminů," uvedla Eva Prachařová.

Další zajímavostí víkendu bylo, že minimálně čtyři řidiči nemohli předložit svůj řidičský průkaz, neboť se jejich doklad nacházel v tzv. archivním zákazu řízení motorových vozidel. To znamená, že jim uložený zákaz řízení sice již vypršel, ale řidiči si nezažádali o znovuvydání. Jenže tím pádem nesplnili zákonem stanovené podmínky a pro řízení motorových vozidel jsou stále nezpůsobilí. Pro opětovné vydání řidičského oprávnění by totiž řidiči museli v závislosti na konkrétních podmínkách například složit zkoušky z pravidel, psychotesty a další. Teprve po jejich absolvování jim bude řidičské oprávnění znovu vydáno a oni opět nabydou způsobilosti k řízení motorových vozidel. Mít uplynulý zákaz řízení tedy pro znovuzískání oprávnění k řízení nestačí.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře