Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko O víkendu se na Náchodsku bouralo. Největší problémy na silnicích způsobil led a zvířata

O víkendu se na Náchodsku bouralo. Největší problémy na silnicích způsobil led a zvířata

Email Tisk PDF

nehodaPolicisté na Náchodsku vyjížděli přes víkend 20. až 22. ledna 2017 opět více než k desítce nehod, naštěstí všechny skončily pouze materiálními škodami. Většinu z nich si řidiči po zápisu do euroformuláře proto řešili samostatně se svými pojišťovnami. Do statistik tak náchodští dopravní policisté o víkendu zanesli pouze tři nehody, rozdělené od pátku do neděle po jedné každý den.

"V pátek přesně v poledne se setkal s přírodním elementem řidič osobního vozu BMW. Přímo pod automobil, jedoucí po obchvatu České Skalice, skočila nedaleko křižovatky na obec Spyta srna. Řidič již nestihl nijak zareagovat a srnu srazil a usmrtil. Na vozidle mu vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Dechová zkouška řidiče skončila negativním výsledkem. Na místo se dostavil člen místního mysliveckého sdružení, který si mrtvou srnu převzal," popsala první nehodu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Sobotní nehodu, která se stala přímo v obci Česká Skalice, vyřešili policisté přímo na místě. Nehoda se stala v 11 hodin dopoledne, když se řidič jedoucí od centra vyhýbal poblíž podniku Agro jdoucím chodcům tak nešťastně, až skončil mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Na autě a na sloupu byla hmotná škoda shodně odhadnuta na 15 tisíc korun. Také jeho dechová zkouška skončila negativně. Policisté nehodu vyřešili na místě v blokovém řízení.

Nedělní nehoda byla opět sebevražednou misí zvěře. K nehodě došlo v 18 hodin u obce Vrchoviny, kde z lesního porostu vyskočila na silnici přímo před Chrysler z pravého příkopu srna. Řidič se se zvířetem srazil, srna z místa nehody utekla. Na automobilu byla vyčíslena hmotná škoda za 15 tisíc korun. Dechová zkouška řidiče byla negativní.

"Policisté všechny motoristy nabádají, aby mysleli na to, že zvěř v tomto období mnohem častěji přebíhá silnice nejen v nočních hodinách, ale prakticky po celou denní dobu. Obzvlášť na místech označených výstražnými značkami Pozor zvěř, dále v lesních úsecích nebo u přiléhajících polí by proto měli snížit rychlost jízdy a počítat s nenadálým běžcem přes vozovku," nabádá řidiče k pozornosti Eva Prachařová.

Ilustrační foto - archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře