Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Novorozené děti v nemocnicích v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou budou hlídat nové monitory dechu

Novorozené děti v nemocnicích v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou budou hlídat nové monitory dechu

Email Tisk PDF
seznam článků
Novorozené děti v nemocnicích v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou budou hlídat nové monitory dechu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Monitor dechuNadace Křižovatka předala darem 20 monitorů dechu na Novorozeneckém oddělení nemocnice v Náchodě a 15 monitorů dechu na Porodnickém oddělení nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti ohrožené syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

Štěpánka Pokorníková a Hana Konečná z Nadace Křižovatka předaly 20 nových monitorů dechu Babysense II v celkové hodnotě 59.400 korun v Nemocnici Náchod. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly náchodské společnosti CDS Náchod, Hronovský, s.r.o. a ATAS elektromotory, a.s..

Monitory dechu převzal z rukou dárců MUDr. Luděk Týce, primář oddělení.
"Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích, hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech," popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

"Děkuji paní ředitelce Nadace Křižovatka za její zájem a všem společnostem, které přispěly nemalou částkou na pořízení nových přístrojů. Velice si vážím každé takovéto pomoci," poděkoval předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský. "Věřím, že všechny monitory budou mít uplatnění a budou tak pomáhat rodičům zmírnit obavy o jejich děti," dodal Zbyněk Chotěborský.

Následně proběhlo slavnostní předávání celkem 15 přístrojů v hodnotě 44.550 korun na dětském oddělení nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, kde přístroje převzal primář oddělení MUDr. Jan Ondruš. Nákup přístrojů sponzorovaly společnosti z Rychnovska – SEGMENT Industries, AQUA servis, ELKONA CZ, Podorlická kartonážní, CLIM-Tech a RWE.

O Nadaci Křižovatka

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense. Monitor dechu Babysense je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší) a jakékoliv jiné nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potřeby spustí okamžitě alarm a přivolaný rodič může včas poskytnout dítěti první pomoc.
Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě více než 25 mil. korun.

O projektu "Maminko, dýchám"

Cílem a smyslem projektu "Maminko, dýchám" je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit rodičům při odchodu z porodnice vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců "SIDS"

K "SIDS" dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře