Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Novoměstská knihovna získala další ocenění

Novoměstská knihovna získala další ocenění

Email Tisk PDF
seznam článků
Novoměstská knihovna získala další ocenění
Strana 2
Všechny strany

kniSvaz knihovníků a informačních pracovníků ČR spolu s Ministerstvem kultury ČR v roce 2015 vyhlásil již počtvrté soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Novoměstská knihovna se do soutěže hlásí každoročně již od roku 2012 a vždy se umístila na předních místech: 2013 – 2. místo, 2014 – 3. místo a v letošním roce dělené 3. - 4. místo. V roce 2013 právě díky účasti v soutěži získala knihovna v Novém Městě nad Metují bibliobox, kam mohou čtenáři vracet své knihy i v době, mimo provozní dobu knihovny a ihned se stal velmi oblíbeným.

"Za každoročním dobrým umístěním je především skutečnost, že jsme v naší knihovně nastavili moderním přístup ke čtenáři, kterému se snažíme vedle půjčení knih nabídnout také pestrý kulturní program. Nebojíme se pozvat osobnosti "velkých jmen", jako jsou například MUDr. Jan Cimický nebo Vlastimil Vondruška, který je jedním z nejoblíbenějších českých spisovatelů současnosti," uvedl ředitel Městské knihovny Vladimír Růžička.

Toto ocenění není první v tomto roce. Předcházelo mu ocenění Dětského oddělení Městské knihovny, které získalo 1. místo v soutěži Kamarádka knihovna v červnu letošního roku. Knihovnu hodnotily samy děti formou odpovědí na otázky, které se týkaly kvality služeb knihovny.

"Snažíme se v rámci rozpočtu naší organizace nabídnout občanům Nového Města nad Metují co nejpestřejší služby. Není proto divu, že se v naší knihovně vedle mnoha besed s autory literárních děl, literárních odpolední, přednášek na různá témata a uměleckých výstav, hraje také například divadlo pro děti i dospělé, pořádají se koncerty různých hudebních žánrů, promítání filmů, workshopy, kurzy cizích jazyků i kurzy počítačové gramotnosti, tematické výstavy. V naší knihovně se nejen studuje, ale i odpočívá," doplnil Vladimír Růžička.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře