Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Noví trutnovští zastupitelé se sešli na ustavujícím zasedání

Noví trutnovští zastupitelé se sešli na ustavujícím zasedání

Email Tisk PDF

adamV pondělí 10. listopadu odpoledne se v malém sále Městského úřadu Trutnov uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva města vzešlého z říjnových voleb. Do čela města byl zvolen Ivan Adamec (starosta), Hana Horynová a Tomáš Hendrych (místostarostové). Starosta, který je zároveň poslancem PS PČR, bude pracovat jako neuvolněný, místostarostové jako uvolnění. Shodný tým vedl město už po předešlá čtyři volební období.

Noví zastupitelé zvolili rovněž Radu města Trutnova. Ta bude opět jedenáctičlenná a její složení bude následující: Mgr. Ivan Adamec (ODS), Michal Šubrt (ODS), Mgr. Pavel Káňa (ODS), Bc. Martin Mečíř (ODS), MUDr. Jozef Kochan (ODS), BcA. Libor Kasík (ODS), Ing. Hana Horynová (SPT), Mgr. Petr Horčička (SPT), Mgr. Tomáš Hendrych (VPM), Mgr. Petr Skokan (VPM), MUDr. Silvie Šidáková (TOP09).

Zastupitelstvo zřídilo v souladu se zákonem o obcích také dva výbory – finanční a kontrolní. Finanční výbor bude mít 11 členů a předsedat mu bude Ing. Marcela Čížková (ODS), v kontrolním výboru bude pracovat rovněž 11 členů a povede ho Mgr. Bc. Roman Hásek (ČSSD).

Celé zasedání zastupitelstva bylo natáčeno městskou televizí TV DRAK. Záznam mohou občané Trutnova shlédnout na webu www.tvdrak.cz . "Je to další vstřícný krok k občanům města a k větší informovanosti. Dosud jsme z jednání zastupitelů pořizovali jen audiozáznamy, které byly k dispozici na stránkách města. V televizní verzi záznamu se budou lidé moci jistě lépe orientovat," řekl nově zvolený starosta města Ivan Adamec.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře