Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nové Město nad Metují symbolicky otevřelo své brány prvním turistům

Nové Město nad Metují symbolicky otevřelo své brány prvním turistům

Email Tisk PDF
seznam článků
Nové Město nad Metují symbolicky otevřelo své brány prvním turistům
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

br1Sobota 25. dubna 2015 byla pro Nové Město nad Metují začátkem turistické sezóny a Husovo náměstí ožilo jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí sezóny – Bránami města dokořán.

Program byl nabitý již od dopoledne, kdy v 10 hodin zahájilo program na hlavním pódiu vystoupení žáků Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v podání dechového a tanečního oboru. V prostoru před zámkem bylo možné obdivovat nablýskané automobilové veterány nebo navštívit tradiční řemeslné trhy. Hojně navštěvovanou atrakcí byla také výstava vláčků modelářského centra z České Skalice.

"Výstava byla nainstalována v Galerii Pod Žebrovkou a v prostoru zámecké arkády. Navštívilo ji přes 1200 osob, což považujeme za vynikající výsledek. Vzhledem k pěknému počasí byly hojně navštíveny i zámecké trhy. Všem návštěvníkům tímto velmi děkujeme a zveme na další kulturní akce, o kterých zámek pravidelně informuje na svých webových a facebookových stránkách," uvedl Ondřej Daněk, správce novoměstského zámku.

Odpolední část zahájila ve 13.30 hodin Fanfárová skupina Základní umělecké školy a ve 14 hodin přivítali přítomné Ing. Michal Beseda, místostarosta Nového Města nad Metují a Jacek Kowalczyk, místostarosta polského partnerského města Duszniki Zdrój.

"Jsem rád, že jsem mohl spolu s ostatními být při symbolickém zahájení turistické sezóny v našem městě. Těší mne, že návštěvnost byla tento rok rekordní a také díky krásnému počasí se na Husově náměstí vystřídalo přes 3200 návštěvníků. Tradičně na tuto akci jezdí také naši přátelé z partnerského města Duszniki Zdrój, kteří budou podobné oslavy pořádat tento víkend od 1. do 3. května. Chtěl bych společně s panem Kowalczykem touto cestou pozvat naše občany k návštěvě v Dusznikách Zdrój, kde budou mít možnost navštívit trhy, kulturní vystoupení nebo se projít v místním lázeňském parku," uvedl Michal Beseda.

V rámci programu vystoupili také rodiče z dětmi z TJ Sport pro všechny, orientální tanečně Sahar, Parkúr – skákání přes překážky TJ Sokol, HIRO 21 – break dance nebo bluegrassová kapela FÁMY. Jako každý rok Klub českých turistů ve spolupráci s informačním centrem pořádali oblíbenou nordic walking vycházku s profesionální lektorkou.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře