Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nové Město nad Metují rozkvétá do krásy

Nové Město nad Metují rozkvétá do krásy

Email Tisk PDF
seznam článků
Nové Město nad Metují rozkvétá do krásy
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

novacDříve bylo Nové Město nad Metují známé jako město růží. Během posledních týdnu ho však obyvatelé i návštěvníci začali nazývat městem tulipánů. Hlavní Komenského ulice vedoucí od autobusového nádraží na historické Husovo náměstí je totiž lemována stovkami tulipánů vytvářejících kouzelnou barevnou hru. To vše díky pracovníkům oddělení zahrady při Technických službách města, kteří zajišťují veškerou květinou výsadbu.

"Každoročně máme připraveno 5 tisíc kusů rostlin, které průběžně vysazujeme na určených plochách. Většinu rostlin si sami pěstujeme i množíme,"uvedl vedoucí městské zahrady Petr Karel.

Květinou výsadbou je v tyto dny již tradičně zkrášlováno také Husovo náměstí. Podloubí ozdobí závěsné květináče a kolem dvou morových sloupů rozkvetou levandule s tulipány. Raritou, přitahující pozornost zejména turistů, jsou květinové hodiny naproti Městskému úřadu.

Plánem pro nejbližší dny a týdny je rozmístit po městě dalších 60 dřevěných květináčů a nově osázet záhony před místním Kinem 70. "V letošním roce budeme před kinem vysazovat různé letničky, ale už v příštím roce sem vysadíme růže, čímž se lehce vrátíme k tradičním přezdívce našeho města - Město růží," doplnil vedoucí městské zahrady.

Je až s podivem, že za několik let, kdy se osazují záhony na Komenského ulici, nedošlo k žádnému poničení nebo krádeži sazenic. "Musím říci, že za celou dobu, co květiny vysazujeme, jsme nemuseli řešit žádné problémy s krádeží rostlin. Spíše se najdou neohleduplní jedinci, kteří například při vystupování z auta květiny rozšlápnou. Problémem jsou také někteří majitelé psů, kteří nechávají zvířata do záhonů močit, což květinám vůbec nesvědčí a ony následně uhynou," uvedl vedoucí městské zahrady.

Prací městských zahradníků není pouze výsadba nových květin, ale také jejich každodenní zalévání a příprava květnové výzdoby pro různé akce pořádané městem. Momentálně se připravuje květinová výzdoba pro jednu z nejvýznamnějších akcí – Novoměstský hrnec smíchu. Novoměstská zahrada je oddělením Technických služeb a zaměstnává devět zaměstnanců.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře