Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nové Město nad Metují oslaví 100. výročí založení Československa

Nové Město nad Metují oslaví 100. výročí založení Československa

Email Tisk PDF
seznam článků
Nové Město nad Metují oslaví 100. výročí založení Československa
Strana 2
Všechny strany

novéV den státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu 28. října 2018 se bude v Novém Městě nad Metují konat několik akcí spojených s tímto významným výročím.

"V našem městě je 28. říjen každoročně spojen se slavnostním večerem na novoměstském zámku a udělování ocenění významným novoměstským občanům. Nejinak tomu bude i letos a bude uděleno i vyznamenání nejvyšší – Čestné občanství," uvádí starosta města Petr Hable a dodává: "Protože je letošní rok mimořádně významný 100. výročím založení Československa, připravili jsme na tento den bohatší program, který začne ve 13 hodin vysazováním lip republiky ve Spech, Krčíně, Vrchovinách a v Novém Městě nad Metují v Jiráskových sadech. Zde bude pokřtěna zcela nová publikace vydávaná Městským muzeem Nové Město nad Metují "Legionáři z Nového Města nad Metují, Krčína, Spů a Vrchovin" od Ladislava Hartmana. Současně zde bude odhalen nový pomník všem novoměstským legionářům."

Program oslav začne ve 13 hodin ve Spech, kdy bude zasazena první lípa republiky u nové autobusové zastávky ve Spech, další budou vysazeny ve 13:45 v Krčíně u sochy sv. Leopolda poblíž hřbitova, 14:30 ve Vrchovinách u dolního dětského hřiště, 15:15 v Jiráskových sadech u novoměstské sokolovny. Dále bude následovat Slavnostní večer na zámku rodiny Bartoň – Dobenín, kde z rukou starosty města převezmou ocenění tito občané: Josef Marian Bartoň – Dobenín – Čestné občanství, Ing. Karel Nývlt – Čestné uznání a Ing. Lenka Pěničková – Poděkování města.

Následovat bude koncert vážné hudby v podání Venerdi Ensemble - uskupení současných a bývalých studentů Konzervatoře Pardubice. Po ukončení večera proběhne pietní akt u Pomníku padlých na náměstí Republiky a slavnostní program zakončí ohňostroj, který bude také na náměstí Republiky.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře