Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nová přípravna cytostatik v Náchodě bude zásobovat všechny krajské nemocnice

Nová přípravna cytostatik v Náchodě bude zásobovat všechny krajské nemocnice

Email Tisk PDF

operaceV průběhu srpna bude oficiálně zprovozněna nová centrální přípravna cytostatik v Oblastní nemocnici Náchod a. s.. Cytostatiky neboli látkami na léčbu nádorových onemocnění bude náchodská přípravna zásobovat všechna onkologická oddělení krajských nemocnic. Kraj do nového zařízení investoval 5,9 milionů korun a jeho provozovatelem bude Královéhradecká lékárna a. s..

"Centralizovaná přípravna cytostatik je vysoce specializované pracoviště, na kterém budou závislá všechna onkologická oddělení krajských nemocnic. Jeho umístěním právě do náchodské nemocnice dáváme najevo, že je pro nás toto zařízení i nadále klíčovým a nechystáme se jeho provoz nijak utlumovat," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Nová centrální ředírna cytostatik byla hrazena z krajského rozpočtu investicí ve výši 5,9 milionů korun včetně DPH. Provozovatelem zařízení je Královéhradecká lékárna a.s., která bude připravená cytostatika dodávat na onkologická oddělení nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, tedy do nemocnic v Náchodě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a Trutnově.

"Příprava cytostatik je velice náročná nejen technologicky, ale i finančně. Zařízení má velmi vysoké provozní náklady. Roztoky se připravují pro každého konkrétního pacienta zvlášť. Personál je trvale vystaven možnému riziku ohrožení zdraví, proto vše musí probíhat za přísných hygienických podmínek, používá se jednorázové oblečení, pracovní doba se přizpůsobuje možnostem zajištění distribuce a tak dále. Zřízením jedné centralizované přípravny splníme požadavky legislativy, ale zároveň je to i významné ekonomické opatření snižující náklady všech našich nemocnic," říká Jana Třešňáková, krajská radní pro oblast zdravotnictví.

V rámci rekonstrukce stávajícího oddělení přípravy cytostatik byla provedena nová elektroinstalace, odpady, byla dodána nová vzduchotechnika a boxy na přípravu cytostatik. Bylo vybudováno i nové zázemí pro personál. Za zhruba další tři miliony korun nakoupila Královéhradecká lékárna vnitřní vybavení včetně dvou speciálních izolátorů za 2,4 miliony korun. Celkové náklady se tedy vyšplhaly do výše téměř devíti milionů korun.

Foto Creative Commons Piotr Bodzek, MD

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře