Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nová expozice exotického ptactva zpestří výstavu chovatelů

Nová expozice exotického ptactva zpestří výstavu chovatelů

Email Tisk PDF

stredniZákladní organizace Českého svazu chovatelů v České Skalici pořádá ve dnech 8. a 9. října tradiční podzimní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Letošní ročník je hned z několika důvodů výjimečný. Především se jedná o výstavu v roce 75. výročí založení tohoto chovatelského spolku.

Nejvýznamnější událostí je vybudování samostatné expozice exotického ptactva, která je jedinou specializovanou výstavní prostorou tohoto druhu v okrese. Klecový soubor byl zhotoven svépomocí a hlavní zásluhu na jeho vzniku mají členové organizace přítel Brokuta a Mádr, na výrobě pak hlavně přítel Valcl a na instalaci a modernizaci výstavních prostor přítel Horký, Macháček, Hofman a řada dalších členů spolku.

Dále organizace zakoupila starší klece pro drůbež a svépomocí provedla jejich opravu, modernizaci a nátěry. Tím vznikly důstojné prostory pro umístění většího množství vystavované drůbeže při pořádání okresních výstav.

Obě tyto akce bylo možné provést díky daru Královéhradeckého kraje na výrobu klecového souboru. a rovněž díky dotaci města Česká Skalice na materiální vybavení spolku chovatelů.

Slavnostní otevření nových výstavních prostor se uskuteční v sobotu 8. října v 8 hodin v Jiráskově ulici u příležitosti zahájení podzimní výstavy za účasti zástupců města Česká Skalice, zástupce Ústředního výboru a okresní organizace ČSCH a hostů z chovatelských spolků v okrese.

Tato výstava bude zároveň již 7. výstavou mladých chovatelů, kterou každoročně na podzim pořádáme pro seznámení veřejnosti s chovatelskými aktivitami mládeže a stává se tradicí. Podzimní výstavu bude doprovázet řada doprovodných a prodejních akcí, na které srdečně zveme dospělé i malé návštěvníky.

Zdroj www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře