Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nejlepší neziskovkou 2014 je Pferda z Královehradeckého kraje!

Nejlepší neziskovkou 2014 je Pferda z Královehradeckého kraje!

Email Tisk PDF
seznam článků
Nejlepší neziskovkou 2014 je Pferda z Královehradeckého kraje!
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

fer2TObčanské sdružení Pferda uspělo mezi konkurencí 135 neziskovek z celé České republiky. Neziskovka roku je nezávislé ocenění neziskových organizací. Hodnotí profesionalitu jejich práce a efektivitu v oblasti managementu i finančního řízení. Cílem ocenění je zviditelnit ty nejlepší neziskovky a představit příklady dobré praxe ostatním. Ocenění vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky Zdravého organizačního řízení.

Projekt reaguje na rostoucí zájem veřejnosti i dárců o činnost neziskových organizací. Ocenění svou podstatou cílí na vytvoření komplexního přehledu o fungování a kvalitách organizací působících v neziskovém sektoru a zároveň přibližuje silné příběhy z tohoto prostředí široké veřejnosti.

Hodnocení projektů probíhá ve třech fázích. V první fázi proběhlo přihlášení organizace pomocí sebehodnotícího formuláře. Přihlásilo se 135 neziskovek! Po vyhodnocení navštívili úspěšné organizace nezávislí posuzovatelé v místě působení organizace, kde proběhla druhá fáze hodnocení formou rozhovoru s představiteli jednotlivých organizací. Následně se finalisté ve zúčastnili osobní prezentace své organizace před nezávislou hodnoticí komisí v Praze.

Pferda - sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením, se umístilo na 1. místě v Neziskovce roku 2014 v kategorii Cena pro nejúspěšnější střední neziskovku za kvalitně řízenou a společensky prospěšnou činnost.

Pferda je občanské sdružení, které poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením z Rychnovska a Náchodska. Snaží se o rovnoprávné postavení lidí s mentálním postižením, rozvijí jejich schopnosti, dovednosti, samostatnost a také pracuje na zkvaliťňování života a dalším vzdělávání klientů.

Mezi sociální služby o.s. Pferda tedy patří: Kavárny Láry Fáry v Náchodě a v Rychnově nad Kněžnou ,Pekárna Láry Fáry v Kvasinách, Takový normální život, Tréninkový byt v Rychnově nad Kněžnou. Dceřinná společnost sdružení Pferda je Láry Fáry o.p.s., která zašťiťuje chráněná pracovní místa v Úklidové firmě Láry Fáry a v pekárně Na Plechu. Sdružení vzniklo v roce 2004 a tudíž letos slaví vítězství nadvakrát. Oslavuje nejenom 10 let od založení, ale také výhru v Neziskovce roku.

Klienti se učí pracovat a žít samostatně v našich sociálních službách (kavárny, pekárna, tréninkový byt ) a tyto dovednosti pak zúročí na chráněných pracovních místech (pekárna Na Plechu a Úklidová firma ) a v bytech s dopomocí služby Takový normální život. Tito uživatelé mají svůj nový domov, svou práci a svůj volný čas, který tráví tak, jak si přejí. Řady těchto uživatelů se budou dále rozšiřovat. Momentálně využívá služby 62 uživatelů v o.s. Pferda a v úklidové firmě Láry Fáry o.p.s. je zaměstnáno 15 osob se zdravotním postižením, další čtyři zaměstnanecké pozice pro osoby s mentálním postižením byly vytvořeny v nové pekárně NA PLECHU a do budoucna jich bude celkem 10.

Pferda se snaží o to, aby projekty měly smysl pro jejich uživatele s mentálním postižením. To znamená, aby jim pomohly žít v jejich přirozeném prostředí a přinášely jim příležitosti adekvátní jejich věku. Na stejné téma jsme natočili i video s podtitulem MY JSME DOSPĚLÍ, které můžete shlédnout na www.pferda.cz nebo na facebookových profilech kavárny Láry Fáry a občanského sdružení Pferda.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře