Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Návštěvnost náchodského infocentra láme rekordy

Návštěvnost náchodského infocentra láme rekordy

Email Tisk PDF
seznam článků
Návštěvnost náchodského infocentra láme rekordy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

íčko na Masarykově náměstí 2Turistická sezóna vrcholí a o turisty v Náchodě není nouze. Denně jim je proto k dispozici Městské informační centrum v budově staré radnice na Masarykově náměstí v centru Náchoda, které nabízí nejen turistické informace o městě a okolí, ale i další služby pro občany města, jako například vyhledání spojů, prodej suvenýrů a map, předprodej vstupenek a informace o kulturním dění ve městě a okolí.

Od května letošního roku je navíc turistům k dispozici sezónní infocentrum v nově upravených prostorách v areálu náchodského zámku. Počet zájemců o jeho služby se neustále zvyšuje. Jen během července sem zavítalo více než 2000 turistů. Oproti červnu se tak návštěvnost "zámeckého íčka" téměř ztrojnásobila! Když k tomu přičteme téměř 7000 návštěvníků infocentra na náměstí, jsou to opravdu úctyhodná čísla. Kromě domácích přijíždí nejvíce návštěvníků z Polska a z Německa.

"Zájem o služby městského íčka mě velmi těší. Je to pro mě po letech tak trochu zadostiučinění za úsilí vynaložené ve prospěch rozšíření služeb na náchodském zámku. Ukazuje se, že přesvědčit kolegy radní, aby se za tuto myšlenku postavili, byl krok správným směrem. Již v letošní sezóně tak můžeme díky skvělé spolupráci s Národním památkovým ústavem nabízet služby a servis i návštěvníkům náchodského zámku. Jsem přesvědčen, že poskytování informací na správném místě a ve správný čas umožní turistům navštívit i méně známá místa a tím lépe poznat náš krásný region, protože Náchodsko i okolí má hodně co nabídnout," komentoval zvyšující se návštěvnost městského informačního centra náchodský starosta Jan Birke.

Další skvělou zprávou je skutečnost, že informační centrum na zámku obdrželo tento týden certifikaci od Asociace turistických informačních center ČR a splnilo tak kritéria pro zařazení do kategorie B! "Všem kolegům blahopřeji a děkuji za úsilí, které denně věnují zlepšování služeb pro návštěvníky. Je vidět, že svou práci dělají s nadšením a opravdu dobře," ocenil úspěch starosta Jan Birke.

Aktuální informace a otevírací dobu najdete na https://www.mestonachod.cz/infocentrum/ .

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře