Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nápadité výrobky putují do Hospice Anežky České

Nápadité výrobky putují do Hospice Anežky České

Email Tisk PDF
seznam článků
Nápadité výrobky putují do Hospice Anežky České
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

hos1Již devátý tradiční projekt Šikovné ruce pro hospic 2014, aneb lidé lidem Oblastní charity Červený Kostelec, spěje kvapem do finále. Stěžejní částí projektu je soutěž o nejnápaditější vlastnoruční výrobek z kategorie oděvy a oděvní doplňky, umělecká díla, bytové doplňky, dětské výrobky do 15 let věku dítěte a ostatní. Výrobek je věnován Hospici Anežky České za účelem prodeje a následné podpory těžce nemocných, o které se Hospic stará.

Konkrétní použití výtěžku je určeno na zakoupení nového komunikačního systému mezi personálem a pacientem v 1. patře budovy Hospice. Všichni, kteří přispějí do soutěže výrobkem, pomohou dílčím způsobem zlepšit kvalitu péče v hospici a kromě toho pro výherce nejnápaditějších výrobků, což určí odborná porota, připravujeme zajímavé výhry. Projekt je podpořen Královéhradeckým krajem v rámci profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit.

Součástí projektu bude prodejní výstava z doručených výrobků ve výstavní síni v Červeném Kostelci od 3. do 10. října, v sobotu 4. října bude následovat Běh pro hospic a ve středu 9. října koncert Jaroslava Uhlíře s doprovodnou kapelou. Na projekt naváže ve čtvrtek 16. října Konference paliativní medicíny v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě pro odborníky, ale i širokou veřejnost, která se bude konat pod záštitou místopředsedy vlády pana Pavla Bělobrádka a České společnosti paliativní medicíny ČSL JEP.

"Hlavním mottem Světového dne hospicové a paliativní péče 2014 je poděkování těm, kteří věnují svůj čas hospicové a paliativní péči," řekl Miroslav Wajsar, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a dále uvedl: "Na celém světě je jich více než 10,5 milionů. Přesto to je pouze 10 % vyškolených odborníků na paliativní péči z celkové mezinárodní poptávky. Klíčovým sdělením pro tento den je výzva k podpoře tak velkého množství odborníků, dobrovolníků a pečovatelů, kteří se v současné době na poskytování paliativní péče podílejí. Proto se také i my v tento den připojujeme k řadě poskytovatelů bohatým programem."

Projekt Šikovné ruce pro hospic 2014 aneb lidé lidem je uspořádán v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče, který připadá letos na sobotu 11. října. V dubnu byla vyhlášena soutěž o nejnápaditější vlastnoruční výrobek a první soutěžící již přispěli svými pečlivě připravenými výrobky. Mezi prvními je Jana Bačkovská a spol. z Prahy, Miroslava Kosková z Hradce Králové, Ludmila Charvátová z Kyjova - Nového Veselí, Helena Říhová z Prahy, Štěpán Špád z Klatov, Jana Hrubešová z Broumova, Eva Němečková z Hronova, Dagmar Šantrůčková ze Starých Splavů. Jejich výrobky si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.hospic.cz

"Věříme, že jako každoročně se do soutěže připojí ještě více dospělých i dětí," říká Eva Wagenknechtová z Oblastní charity Červený Kostelec a připojila výzvu: "Vás, kteří jste se ještě nerozhodli pro účast v soutěži, bych chtěla povzbudit, neváhejte a něco zkuste vyrobit. Možná objevíte v sobě talent, o kterém ještě nikdo neví, a ještě navíc pomůžete nemocným! Výrobky pak můžete posílat opatřeny štítkem se jménem, kategorií výrobku a kontaktem (adresou, nejlépe e-mailem a telefonem), abychom vás mohli zpětně informovat o ev. výhře včas a pozvat také na vernisáž. Balíček s označením názvu soutěže můžete předávat do pondělí 24. září 2014 osobně, nebo prostřednictvím České pošty, na adresu: Oblastní charita Červený Kostelec, ulice Manželů Burdychových 245, PSČ 549 41 Červený Kostelec. Velmi se na ně těšíme a předem děkujeme!"

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře