Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nález mrtvého muže v Náchodě je objasněn

Nález mrtvého muže v Náchodě je objasněn

Email Tisk PDF

litevKrajským kriminalistům se v úzké spolupráci s náchodskými kolegy podařilo objasnit za zhruba 50 hodin závažný případ související s nálezem mrtvého 41letého Litevce v blízkosti státní hranice v Náchodě-Bělovsi.

"V úterý v podvečerních hodinách zadrželi a obvinili 23letého muže, který je podezřelý, že úmyslně napadl oběť, kterou dvakrát udeřil do hlavy prázdnými skleněnými lahvemi od vína. Ten na následky vážného zranění na břehu řeky Metuje několik hodin bez pomoci umíral," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle jejích slov měly být motivem k činu podle výpovědi obviněného i hlavního svědka, který byl tomuto jednání přítomen, dlouhodobé stížnosti na chování bezdomovce v okolí obchodního domu Albert. Zástupce bezpečnostní agentury zajišťující ochranu obchodního domu se domluvil se svým známým, aby mu pomohl tento "problém" řešit. Společně šli tedy v pátek odpoledne za poškozeným do jeho improvizovaného příbytku na břehu řeky, aby mu důrazně domluvili. Obviněný muž pro zvýšení důrazu třikrát hodil lahev ležícímu muži na oblasti hlavy, z čehož dvakrát jej zasáhl tak, že mu způsobil velmi vážná zranění. Potom z místa odešli a zanechali těžce zraněného muže bez pomoci.

Policisté ve věci v průběhu neděle zahájili úkony pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a začali intenzivně zajišťovat důkazy a shromažďovat důležitá svědectví. Jak se později ukázalo, svědectví, že muž byl naposledy viděn v sobotu v 11 hodin při konfliktu s neznámým mužem v cestářské bundě, bylo sice pravdivé, ale ke konfliktu došlo o den dříve, tedy v pátek.

"Díky svědectví a poznatkům občanů, které jsme od nich ve snaze pomoci nám dopadnout pachatele v průběhu úterý dostávaly, kriminalisté mohli sestavit časovou osu jednání poškozeného muže před a po spáchání trestného činu. Za to patří velký dík nejenom občanům, ale i médiím, které tyto informace veřejnosti zprostředkovávaly," řekla Ivana Ježková.

Určité indicie vedly kriminalisty k zúžení okruhu osob, které by se mohly jednání zúčastnit. Další prověřování a výslechy pak vedly k zadržení a obvinění 23letého muže, který byl z činu podezřelý. Zástupce bezpečnostní agentury kriminalistům pravděpodobně pod tlakem mediálně prezentovaných skutečností poskytl svoje svědectví, popisující události na místě činu i události před obchodním domem. Jeho svědectví bylo pro kriminalisty potvrzením, že vyšetřování vedou správným směrem.

Obviněný muž je podle policejních evidencí doposud netrestaný, ale je známý svojí výbušnou povahou a fyzickou zdatností. V minulosti pracoval jako "vyhazovač" z barů a diskoték a také se živil na úseku ochrany osob a majetku. Obviněný sám při výpovědi připustil, že se mu situace vymkla z kontroly a že "to přehnal". Kriminalisté skutek z vraždy na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti překvalifikovali proto, že obviněný muž prokazatelně nešel za obětí s úmyslem ji zavraždit, ale musel si být vědom, že lahvemi, které mrštil, může způsobit vážná zranění.

V úterý ve večerních hodinách si tedy vyslechl obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, za který mu hrozí až 16leté vězení. V průběhu dnešního dne bude vyšetřovatel podávat státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře