Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nádraží se o víkendu zahalí do páry

Nádraží se o víkendu zahalí do páry

Email Tisk PDF
seznam článků
Nádraží se o víkendu zahalí do páry
Strana 2
Všechny strany

lokoNadcházející sobota a neděle bude na mnoha místech kraje ve znamení Dne železnice. V sobotu ráno vyrazí z Hradce Králové zvláštní parní vlak směrem na Rychnovsko. V neděli se slavnosti přesunou do okolí Trutnova.

Na Rychnovsku bude parní vlak vozit zájemce mezi Rychnovem nad Kněžnou a Potštejnem. V podvečer vyrazí zpět do Hradce Králové. Na své cestě bude míjet celou řadu zámků, které si pro návštěvníky připravily zvýhodněné nabídky. Konkrétně se jedná o Potštejn, Doudleby nad Orlicí, Nový zámek v Kostelci nad Orlicí a Častolovice.

Druhý den časně ráno zamíří parní lokomotiva do Trutnova, kde je připraven den otevřených dveří v lokomotivním depu. Zájemci o železničářskou techniku si zde budou moci prohlédnout vozidla Českých drah i Správy železniční dopravní cesty, modelové kolejiště, výstavu stavebnice Merkur a parních strojů nebo se v obvodu depa projet malou lokomotivou.

Největší atrakcí však bude i zde parní lokomotiva, která na svých cestách projede mimo jiné Jaroměří, Českou Skalicí, Náchodem či Vrchlabím. Veřejnosti tak připomene, že vlaky neodmyslitelně patří k životu již od předminulého století. Své pevné místo však mají ve veřejné dopravě i dnes.

"Královéhradecký kraj si je dobře vědom nezastupitelnosti železniční dopravy, která výrazně ulehčuje přetíženým silnicím. V rámci svých možností se ji proto snaží maximálně podporovat. V letošním roce kraj doplácí na osobní železniční dopravu 368 milionů korun. Potřebám cestujících se snažíme vycházet vstříc také úpravami jízdních řádů. Zatím poslední změna reagovala na potřeby obcí v Orlických horách," říká náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy a sobotních oslav se bude osobně účastnit.

Jízdní řád slavností v Trutnově.

Foto archiv Královéhradeckého kraje

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře