Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodští sociální demokraté v čele se starostou Janem Birke získali 13 mandátů v zastupitelstvu

Náchodští sociální demokraté v čele se starostou Janem Birke získali 13 mandátů v zastupitelstvu

Email Tisk PDF

nachČeská strana sociálně demokratická v čele se současným starostou Janem Birke výrazně uspěla při skončených komunálních volbách v Náchodě. Celá strana získala 42,98% hlasů a tím i 13 mandátů v novém zastupitelstvu. Jan Birke získal více než pět tisíc hlasů.

V Náchodě byla volební účast 42,73 %. Nejvyšší počet hlasů získal starosta Jan Birke. Spolu s ním se za ČSSD do zastupitelstva probojovali Ladislav Tichý, Miroslav Brát, Tomáš Magnusek, Josef Hašek, Denisa Pokorná, Marek Dvorský, Pavel Sokolář, Jan Čtvrtečka, Michal Brát, Petr Jirásek, Kamil Bořek a Jana Celbová. Tři mandáty získali Patrioti města Náchoda (Tomáš Šubert, Jiří Maršík, Zdeněk Philipp) stejně jako KDU-ČSL (Pavel Bělobrádek, Pavla Maršíková, Edita Nováková). Dvě křesla v zastupitelstvu obsadí KSČM (Soňa Marková, Pavel Janeček), dvě Nezávislí kandidáti a Strana zelených s podporou LES (Jan Ježek, Michal Kudrnáč), dvě TOP 09 (Jan Cabicar, Věra Svatošová) a po jednom Starostové a nezávislí (František Majer) a Východočeši (Karel Petránek).

V Červeném Kostelci přišlo k volbám 49,27 % voličů. Čtrnáct mandátů získala místní sdružení. Nejvyšší počet hlasů obdržel Jiří Hrstka ze sdružení Spoluobčané, spolu s ním v zastupitelstvu usednou za Spoluobčany Hana Řezníčková Kukulová, Rostislav Petrák, Michaela Cinková, Tomáš Rýdl, Lukáš Laštovička), za Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj města Richard Bergmann, Karel Cejnar, Roman Kejzlar, Petr Nejman, Vlastimil Klepáček a za Kostelec pro lidi Eva Zajíčková, Marcela Kollertová a Štěpán Nosek. Sedm mandátů získala KDU-ČSL (Zuzana Minaříková, Jiří Regner, Petr Mědílek, Jiří Hanuš, Miroslav Wajsar, Pavel Kábrt, Josef Vondra). ODS obsadí v zastupitelstvu dvě křesla (Jiří Vít, Marcela Franková) a po jednom PRO Sport a Zdraví (Jiří Zachovský) a KSČM (Zdeněk Spůra).

V České Skalici přišlo do volebních místností 40,49 % voličů. Celkem 11 křesel v zastupitelstvu obsadí Sdružení nezávislých kandidátů. Nejvíc hlasů obdržel veterinární lékař Jan Čermák, spolu s ním do zastupitelstva usednou Martin Staněk, Josef Hanek, Věra Junková, Jiřina Polončeková, Josef Hladík. Za hnutí Pro město ještě David Bořek, Karel Špelda, Aleš Vodička, Pavel Kozák a Kateřina Kozáková. ODS a nezávislí kandidáti obsadí pět křesel (Radim Doleček, Tomáš Hubka, Petr Smutný, Jaroslav Andres, Miroslav Peterka). Otevřená radnice pro Českou Skalici s Úsvitem přímé demokracie získala dva mandáty (Jiří Hrabík, Kateřina Davies Haladová) stejně jako Vzhůru Skalice (Jana Bašová, Petr Škrdla). Jedno křeslo v zastupitelstvu pak získala KSČM (Jiří Zvára).

Volební účast v Hronově se dostala na 48,94 %. Nejvíc hlasů získal místostarosta Josef Thér za hnutí Starostové a nezávislí. Spolu s ním v zastupitelstvu usednou Jana Píčová, Jan Šnajdr a Libor Lelek. Čtyři mandáty získali také Hronovští patrioti (Hana Nedvědová, Jaroslav Vít, Tomáš Strnad, Jana Maslikiewiczová), stejně jako ANO 2011 (Petr Koleta, Hynek Rožňovský, Olga Líbalová, Jiří Frýba). Tři křesla v zastupitelstvu patří Rozvoji města (Petr Málek, Karel Jára, Jan Šnajdr), dvě KDU-ČSL (Antonín Hurdálek, Pavel Zima), jedno ČSSD (Věra Řehůřková), jedno TOP 09 (Petr Mihola), jedno ODS (Eva Vrzáčková) a jedno Nezávislým (Pavel Topolnickyj).

Ve Rtyni v Podkrkonoší přišlo volit 48,45 % obyvatel. Nejvíc hlasů dostal starosta Zdeněk Špringr kandidující za Sdružení nezávislých kandidátů. Spolu s ním usedne do zastupitelstva dalších devět kandidátů (Hana Vondráčková, Jiří Nágl, Irena Justová, František Pěkný, Štěpán Hubálovský, Martin Žďárský, Albert Janko, Jan Hartman, Stanislav Řezníček). Čtyři mandáty patří KDU-ČSL (Jana Sehnalová, Martin Mičola, Josef Hejna, Jiří Hanuš). Za KSČM se do zastupitelstva dostal Milan Romančák.

Výsledky voleb v Broumově a na Broumovsku.

Zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře