Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodští policisté převzali medaile policejního prezidenta

Náchodští policisté převzali medaile policejního prezidenta

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodští policisté převzali medaile policejního prezidenta
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Všechny strany

Medaile-98Náchodským policistům v pátek 6. listopadu 2015 předal krajský ředitel policie Královéhradeckého kraje a vedoucí náchodského územního odboru služební medaile.

Ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brigádní generál Mgr. Martin Červíček společně s vedoucím Územního odboru Náchod plk. JUDr. Davidem Fulkou v reprezentativních prostorách náchodské obřadní síně zahájili slavnostní ceremoniál, při kterém předali oceněným policistům služební medaile policejního prezidenta za věrnost a za zásluhy o policejní práci.

"Celkem 21 policistů bylo odměněno za dlouholetou poctivou a iniciativní práci na poli předcházení a potírání trestné činnosti. Na úvod poděkoval místostarosta Náchoda Ing. Tomáš Šubert ženám a mužům zákona za příkladnou obětavou práci pro občany a jejich každodenní dohled a pomoc. Ani vedoucí náchodského územního odboru nešetřil chválou na vyznamenané policisty, neopomenul však zdůraznit, že jedním ze základních pilířů je spolupráce s dalšími institucemi, z nichž někteří jako hosté byli ceremoniálu přítomni, za okresní státní zastupitelství Náchod Mgr. Vladimír Štěpánek, dále Mgr. Aneta Hejcmanová, vedoucí Probační a mediační služby, Ing. David Pouč vedoucí Územního odboru Náchod Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, Petr Hable, starosta Nového Města nad Metují a Petr Valica, velitel Městské policie Náchod," uvedla tispová policejní mluvčí Eva Prachařová.

Mezi oceněnými strážci zákona bylo 20 policistů a jedna policistka. Čtyři vyznamenaní policisté obdrželi služební medaili za věrnost 1. stupně, udělenou policejním prezidentem za 30 let a více trvání služebního poměru policistům, dlouhodobě a iniciativně dosahujícím velmi dobrých pracovních výsledků. Dvanáct policistů bylo dekorováno služební medailí 2. stupně za 20 a víceletou iniciativní službu, tři obdrželi medaile 3. stupně za dosahování velmi dobrých a iniciativních pracovních výsledků za 10 a více let trvání služební poměru u Policie ČR. Co do počtu, nikoli však významem, poslední dva ocenění policisté obdrželi služební medaili policejního prezidenta Za zásluhy za dlouhodobé a příkladné osobní služební úsilí a iniciativu na úseku rozvoje forem, prostředků a metod policejní práce v oblasti diváckého a městského násilí.

Slavnostní ceremoniál zakončil malým proslovem policejní krajský ředitel Martin Červíček. Mezi jeho prvními slovy bylo poděkování za obětavou práci všem oceněným policistům. Zároveň také on připomněl důležitost spolupráce a propojení všech složek a institucí, neboť policie je tady především pro občany a ti by se měli cítit pod jejich v bezpečí.

"Jakožto ředitel policie Královéhradeckého kraje jsem přesvědčen, že právě tento kraj, jehož součástí je i Náchodsko, je krajem bezpečným. Utvrzují mě v tom každý den i výsledky, které říkají, že právě v Náchodě dokážeme objasnit trestnou činnost ve více než v 60 procentech, to znamená chytit za rukáv konkrétního pachatele a usvědčit ho. A to je ten důvod, proč se tady lidé mohou cítit bezpečně. Velkou zásluhu na tom mají právě tito ocenění policisté," uvedl mimo jiné Martin Červíček.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře