Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodští hasiči mají nový vůz pro přepravu k zásahům

Náchodští hasiči mají nový vůz pro přepravu k zásahům

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodští hasiči mají nový vůz pro přepravu k zásahům
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

f u 4020Náchodským hasičům bylo předáno nové výjezdové vozidlo, které putovalo do hasičského družstva Náchod-Babí. "O hasiče pečujeme dlouhodobě, v první řadě bylo třeba se zaměřit na obnovu jejich techniky, která se nám postupně daří. Z rozpočtu města každoročně uvolňujeme nemalý objem finančních prostředků, nové vozidlo pro hasiče na Babí přišlo na 300 tisíc korun," uvedl starosta Jan Birke, který se také při předání jízdu v novém vozidle osobně vyzkoušel.

Jedná se vozidlo Ford TRANSIT s devíti místy k sezení (rok výroby 2007). Vozidlo je v jednotce sboru dobrovolných hasičů zařazeno jako velitelský vůz. Slouží prioritně pro potřeby velitele družstva a dále pro přepravu zasahujících hasičů k zásahu. Díky počtu míst k sezení je možné vozidlo využít k evakuaci ohrožených obyvatel a k dopravě humanitární pomoci na místo určení (například při povodních). Využití najde také při přepravě mladých hasičů na jejich soutěže a akce s mládeží. Náchodští hasiči se tak nemusí obávat o nastupující generaci. Současně se zakoupením nového vozidla byl repasován stávající přívěs PPS 12, který slouží pro přepravu požární stříkačky a potřebného vybavení pro zásah. Přípravné práce pro změnu barvy vozidla a montáž potřebného zařízení provedli sami dobrovolní hasiči.

"Nové vozidlo nahradilo dopravní automobil Avia 21 Furgon (rok výroby 1984). Jeho provoz byl značně neekonomický z důvodu častých poruch. Samozřejmě jízda s novým vozidlem je mnohem bezpečnější díky řadě bezpečnostních prvků vozidla, které starý dopravní automobil postrádal," upřesnil velitel družstva Petr Hornych a dodal: "Nové vozidlo je navíc možné řídit s řidičským oprávněním skupiny B, což je veká výhoda oproti staršímu vozidlu, na který byl nutný řidičský průkaz na nákladní automobily."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře