Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodští dobrovolní hasiči převzali novou cisternu, budou jezdit Scanií

Náchodští dobrovolní hasiči převzali novou cisternu, budou jezdit Scanií

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodští dobrovolní hasiči převzali novou cisternu, budou jezdit Scanií
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

cisterna 2Náchodští dobrovolní hasiči slavnostně převzali v sobotu dopoledne na Masarykově náměstí před budovou radnice novou cisternovou automobilovou stříkačku. Starosta města Jan Birke předal do rukou velitele Jednotky sboru dobrovolných hasičů Náchod (JSDH Náchod) Tomáše Kavana klíče od vysněného vozu.

Slavnostního předání nové cisterny se zúčastnila také řada významných osobností a hostů: místopředseda Vlády ČR a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, senátor Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, místostarostové Pavla Maršíková, Miroslav Brát a Jan Čtvrtečka, náchodští radní a zastupitelé, za profesionální hasiče Martin Řehák, za Okresní sdružení hasičů Náchod František Kraus, nechyběli ani hasičtí kolegové ze sousedního Polska a mnoho dalších.

Zářivě červenou Scanii pořídilo město Náchod za 6,5 mil. Kč a částkou více než 1,1 mil. Kč na její pořízení přispěl Královéhradecký kraj. Cisternovou automobilovou stříkačku (CAS) dodala firma WISS CZECH, s. r. o, která také velice ochotně spolupracovala při stavbě vozidla. Samotní hasiči věnovali nemalé úsilí přípravě zpracování technických podmínek. Následné rozmístění technických prostředků a ovládacích prvků doplňkových zařízení nástavby tedy odpovídá všem jejich požadavkům a vozidlo tak splňuje veškeré generační požadavky moderního vývoje. Nahradilo starší vysloužilou CAS z osmdesátých let.

Z technických vymožeností nové cisterny stojí za zmínku, že kabina vozidla je šestimístná a kombinace prodloužené kabiny CrewCab 31 s podvozkem 4x4 je u hasičů prvním dodaným vozidlem v České republice. Další důležitou součástí je použité čerpadlo Ruberg, které se postará o zásah při použití nízkého nebo vysokého tlaku, popřípadě kombinovaný provoz a jeho výkon umožňuje čerpat až 4000 l za minutu.

"Je to opravdu krasavice a nejen já jsem na ni právem hrdý. Přestože bychom ji před svými domy v budoucnu neradi vídali, můžeme být pyšní, že v případě potřeby, je v Náchodě k dispozici opravdu moderní technika. A dobrovolní hasiči si pořádnou techniku k zásahům rozhodně zaslouží. Pomáhají nám všem, když to nejvíc potřebujeme," uvedl starosta Jan Birke.

Nová cisterna má také již své jméno. "Pojmenovali jsme ji Johny, tak totiž přezdívají všichni dobrovolní hasiči starostu Jana Birke," dodal při slavnostním předání s úsměvem a neskrývaným nadšením z nového vozu velitel jednotky Tomáš Kavan.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře