Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodskou nemocnici podpoří nový nadační fond

Náchodskou nemocnici podpoří nový nadační fond

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodskou nemocnici podpoří nový nadační fond
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

nem1Zastupitelstvo města Náchoda schválilo na svém jednání 12. prosince 2016 založení Nadačního fondu pro podporu náchodské nemocnice.
"S nápadem založení nadačního fondu přišel pan ředitel Zbyněk Chotěborský a já jsem tuto aktivitu jednoznačně přivítal. Zřízení nadačního fondu umožní podpořit náchodskou nemocnici a její fungování především pro občany našeho města," uvedl starosta Náchoda Jan Birke.

Finanční prostředky vybrané např. při pořádání různých společenských a kulturních akcí v Náchodě, mohou být následně využity prostřednictvím nadačního fondu přímo pro potřeby náchodské nemocnice a jejích pacientů.

"Na myšlenku oslovit město Náchod s návrhem na založení nadačního fondu mě vlastně přivedla výborná spolupráce Nadačního fondu Hospital Broumov, který spravuje město Broumov a broumovské nemocnice. Podle toho, jak se daří fondu přispívat k rozvoji nemocnice, soudím, že lidem a společnostem, které žijí a sídlí v Broumově a blízkém okolí není nemocnice lhostejná. Jsem tomu velice rád a každé pomoci si velmi vážím. Jsem si jistý, že ani obyvatelům města Náchoda a blízkého okolí není zdejší nemocnice lhostejná, proto věřím, že nadační fond najde podporu jak u jednotlivců, tak i u organizací. Současně bych tímto rád poděkoval všem, kteří se na založení fondu podíleli," dodal předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský.

Začátkem letošního roku probíhal proces registrace nadačního fondu a jmenování členů správní a dozorčí rady. Oblastní nemocnice Náchod, a.s., uspořádala již 17. ledna 2017 divadelní představení v Městském divadle dr. J. Čížka s názvem "Splašené nůžky" v nastudování herců Divadla Kalich autora Paula Pörtnera. Součástí programu bylo představení nového Nadačního fondu pro podporu nemocnice a také to byla jedna z prvních možností, jak prostřednictvím dobrovolného výtěžku z akce činnost fondu podpořit.

Nyní je již plně funkční bankovní účet 115-1410700207/0100 a budeme rádi, když jeho prostřednictvím náchodskou nemocnici podpoříte.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře